Előszó
Kedves Olvasó,
Sokan gondolják úgy, hogy egyre nehezebben igazodnak el az új, Internetes-mobiltelefonos-videojátékos-adatbázisos-multimédiás világban.
Ösztönösen érezzük azonban, hogy a jövő még...
Tovább
Előszó
Kedves Olvasó,
Sokan gondolják úgy, hogy egyre nehezebben igazodnak el az új, Internetes-mobiltelefonos-videojátékos-adatbázisos-multimédiás világban.
Ösztönösen érezzük azonban, hogy a jövő még inkább "ilyenné" formálódik, sőt azt is tudjuk, hogy az országnak, a szűkebb környezetünknek, de akár a családunknak - különösen a gyermekeinknek - korántsem lesz mindegy, hogy miképpen értik meg és használják az információs eszközöket, hogyan válaszolnak a kihívásokra, javukra tudják-e fordítani a változásokat, vagy kárvallottjai lesznek azoknak?
Ebben a füzetben azokhoz szólunk, akik hajlandóak bemerészkedni az "Információs társadalom" kérdőjelekből álló rengetegébe. Ha sikerül az első, tétova lépéseket együtt megtenni, a kulcsfogalmak és az alap-összefüggések megismerése után a kérdőjelek egy része talán felkiáltójellé egyenesedik - vagy újabb, immáron saját kérdéseket szül.
Elsőként azt mutatjuk be, hogy információs társadalmi "szemüveggel" hogyan is látjuk mindazt, ami éppen történik körülöttünk? Röviden elidőzünk akörül, hogy mit ígér mindez, milyen jövő felé tartunk? Merre fordul Európa? Evvel együtt még fontosabb tudni: mit tehet az ország? Mi az, amit már meg is tett vagy éppen megtesz? És legalább ilyen lényeges azt is végiggondolni, hogy milyen cselekvési tere lehet az "egyszerű állampolgárságnak" - különösen azoknak, akik kistelepülésen élnek, távol a "digitális forradalom" zajától. A közösségi hozzáférés helyi formái számukra kínálnak elsősorban esélyt - érdemes tehát röviden megismerkedni avval is, hogy honnan indult és merre tart a magyar Teleház-mozgalom, a vidék "közösségi lelkiismerete".
Kedves útitársaink, kalandra fel!
Vissza