1.066.425

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Tudomány 1987. (nem teljes évfolyam)

III. évfolyam 1-5.,7-9., 11.,12./A Scientific American magyar kiadása

Szerző
Budapest
Kiadó: Lapkiadó Vállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 912 oldal
Sorozatcím: Tudomány
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 27 cm x 20 cm
ISBN:
Megjegyzés: További kapcsolódó személyek a művekben. Nem teljes évfolyam Hiányzik a 6., 10. szám. Fekete-fehér és színes ábrákkal, fotókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet a műből:
"ÖTVEN ÉS SZÁZ ÉVE
1937
A MORSE-FÉLE TELEGRÁF
"Mikor a Volta-oszlop mint elektromos áramforrás elterjedt és az áram hatásait vizsgálták, hamar felmerült az a gondolat, hogy az... Tovább

Előszó

Részlet a műből:
"ÖTVEN ÉS SZÁZ ÉVE
1937
A MORSE-FÉLE TELEGRÁF
"Mikor a Volta-oszlop mint elektromos áramforrás elterjedt és az áram hatásait vizsgálták, hamar felmerült az a gondolat, hogy az áram segítségével távoleső helyere küldjenek jeleket. Soemmering volt az első, aki ezt 1809-ben megvalósította, de az áram vegyi hatását akarta felhasználni. Rendszere a gyakorlatban nem vált be, hamar el is feledték. Csak az elektromágneses telegráfokat használták a gyakorlatban. Ezek közé tartozik Morse rendszere is. Jelentőségét akkor ismerjük fel, ha elődeit röviden áttekintjük.
Az elektromágneses telegráf gondolata Ampére-tól ered (1820). Mindegyik betűnek külön vezetője volt, a vezetékek mellett pedig egy-egy mégnestű. Ha billentyű-rendszerrel az egyik vezetékben az áramot zárták, akkor a másik állomáson az áram a megfelelő mágnestűt kitérítette. Ritchie ezt a rendszer 30 betűvel elkészítette, Davy is használta, de bonyolult szerkezete miatt nem terjedt el-. A gyakorlatban is megvalósított első elektromágneses telegráfot Gauss és Weber szerkesztették (1834) a göttingai fizikai intézet és csillagvizsgáló közt a város házain át. A jeladóhelyen kapcsolt áram a vevőállomáson érzékeny árammutatón halad át és kitéríti a mágnest. Az áram irányának változásakor a kitérés iránya is változik. A kétféle irányú kitéréséből állították össze a betűket." Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem