Előszó
Tisztelt Olvasó!
Örömmel véleményezzük e Magyarországon hiánypótlónak, és a szerző szándéka szerint a jövőre nézve meghatározónak szánt összefoglaló, szemléletében a megelőzés-felépítés-rehabilitáció jegyében készült művet.
A wellness (angol eredetű, gyakorlatilag röviden más szóval nem helyettesíthető fogalom) a teljes testi és lelki egészséget jelenti, szociálisan biztos és megalapozott körülmények között, ami egyben egy életfelfogást is meghatároz, mely túlmutat az egyénen, és a család-munka-társadalom egységét is megcélozza.
A wellness nem magyar és nem is mostani találmány. A világ túlsó részén, az Egyesült Államokban már több mint húszéves múltra tekinthet vissza. Középpontjában az egyéni boldogulás, az egészség és a család áll. Nem is olyan régen, a semmiből indulva a hazánkba betörő és egyértelműen szerepet játszó fitness-mozgalmak után, a társadalom és a gazdaság egy bizonyos fejlettségi fokán már megjelenik a wellness fogalma, mely már a teljesebb, komplexebb és az élet szélesebb területeire kiterjedő folyamatokat is meghatároz.
Az elmúlt évtizedekben a haláloki statisztikákban a magas vérnyomás, a magas koleszterin- és vérzsírszint, a cukorbetegség, a dohányzás, a mozgásszegény életmód, a fokozódó stressz és következményei vezető helyre kerültek. Egyre kevesebb figyelem fordul az olyan emberi alapértékek és fogalmak felé, mint például az egészség, a boldogság. Ahhoz, hogy mindezt a kellemetlen, negatív tendenciát mérsékelni, esetleg kiküszöbölni tudjuk, segítségül kell hívni a wellness-t. Ehhez kíván gyakorlati tanácsokat, segítséget nyújtani ez a kézikönyv.
Egyszerűen, gyorsan, jól használható táblázatai, fejezetei egyszerre felelnek meg a tankönyvek és a figyelemfelhívó, gondolatébresztő anyagok céljainak is.
Reméljük, sok hasznos információt, útmutatást és a teljes élet felé mutató gyakorlati segédletet vehet a kezébe!
Dr. Kator Miklós
Vissza