1.067.327

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Vonal

Képregény magazin/Fekete-fehér képregény

Szerző
Nyíregyháza
Kiadó: Nyíregyháza Város Tanácsa KISZ Szabolcs-Szatmár Megyei Bizottsága-GRAFIK Nyomda-Kísérleti Képregény Stúdió
Kiadás helye: Nyíregyháza
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 60 oldal
Sorozatcím: Vonal
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 28 cm x 20 cm
ISBN:
Megjegyzés: A Menő Manó képregényújság elődje. Ezen a címen futott a nulladik, próbaszám. Fekete-fehér képregény.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A képregény
A képregényt mindig csak kóstolgattuk Magyarországon, de igazán soha nem haraptunk bele. Létjogosultságát kevesen vitatják, és elenyésző azoknak a száma is, akik kardoskodnak létéért.... Tovább

Előszó

A képregény
A képregényt mindig csak kóstolgattuk Magyarországon, de igazán soha nem haraptunk bele. Létjogosultságát kevesen vitatják, és elenyésző azoknak a száma is, akik kardoskodnak létéért. A többség semleges állásponton helyezkedik el, s ha nagyon muszáj, megtűri a környezetében.
A modern képregényt már a századforduló idején az első amerikai comics strippek megjelenésekor megalkották. Ez lényegében azóta sem változott, de értelmezésében gyakran messzire eltérnek tőle, és ez - a képregény alkalmazásától függően - vadhajtásokat eredményez. A képregény elmélete egyszerű: képek segítségével elbeszélni egy történetet, és szöveget kizárólag akkor alkalmazni - leginkább képkockán belül -, ha a szükséges információt a kép már nem képes közölni. Ehhez rövid időn belül egy kiegészítést kellett csatolni, amely napjainkban vált igazán fontossá. Ez pedig a rajzok művészi kivitelezése. Csak így tudjuk pontosan meghatározni, hogy mit is tekinthetünk képregénynek.
A modern képregény mint grafikai alkotás, mindenekelőtt vizuális élményt kell, hogy nyújtson. A legfontosabb információ hordozó eleme a kép. A szöveges információ minimális, mindössze a képek közötti kapcsolat megteremtését, a történet továbbvitelét szolgálja. Azáltal, hogy a szöveg a képkockában található, folthatása miatt mint kompozíciós elem érvényesül és szerves része a látványnak. Ez a meghatározása a különböző típusoknál rendkívül változó. A pantomim képregénynél például a szöveg teljesen eltűnik, mert a képek minden információt tartalmaznak, ami szükséges a történet megértéséhez. Az ismeretterjesztő történetek esetében akár túlsúlyba is kerülhet a szöveg, mert egy-egy kiegészítő információ képi bemutatása rendkívül megnövelné a képregény terjedelmét. Minden képregénytípusra érvényes viszont az a megállapítás, hogy a szöveg semmi esetre sem a rajz alátámasztását, hanem a cselekmény továbbvitelét szolgálja. Vissza

Tartalom

Kristóf 4. oldal
Áller képes családi lap 12. oldal
Marilyn 14. oldal
Mafalda 26. oldal
Nar 28. oldal
Egy kitalált történet 34. oldal
A Bölény 39. oldal
Áldozat a Napnak 54-60
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem