Előszó
Hazánk társadalmi - gazdasági fejlődését elemezve az MSzMP IX. Kongresszusa megjelölte a népgazdaság fejlesztésének fő irányvonalát. Az ezzel kapcsolatban felmerülő közvetlen célokat és feladatokat a harmadik ötéves tervet és a gazdasági mechanizmus reformját előíró határozatokban találhatjuk meg.
A határozatok végrehajtásában a gazdasági vezetőknek jelentős szerep jut. Ez elengedhetetlenül szükségessé teszi, hogy a gazdasági vezetés eddigi tapasztalataira és a gazdasági munkában közvetlenül hasznosítható tudományos eredményekre építve biztosítsuk a vezetés általános színvonalának emelését.
Ennek megfelelően célul tűztük ki, hogy az 1967. év folyamán a gazdasági mechanizmus reformjára vonatkozó irányelvek érvényesítésének személyi feltételét a gazdasági vezetők továbbképzése útján segítjük.
A gazdaságirányítási rendszer reformjából adódó gazdálkodási, döntési feltételek és követelmények tervszerű változtatása, a közgazdasági módszerek hatékonyabb alkalmazásának igénye, a termelő és szolgáltató gazdasági egységek irányító és vezető beosztású dolgozóinak speciális kiképzését követeli meg. Éppen ezért viszonylag rövid idő alatt kell biztosítani a népgazdaság kiemelt fontosságú területein működő vállalatok felsőszintű vezetőinek továbbképzését.
A továbbképzés során a vezetőket a gazdaságirányítási rendszer reformjának irányelvei alapján kialakított irányítási, gazdálkodási rendszerekről, illetőleg módszerekről, valamint a legszükségesebb végrehajtási teendőkről kívánjuk tájékoztatni.
Az ismertetés a vezetéshez szükséges korszerű vezetési és szervezési kérdésekről is tájékoztatást ad, törekedve sokrétű, konkrét példák bemutatására.
Az "Útmutató" közreadásával az előbb említetteknek megfelelően a Tárcaközi Bizottság segítséget kíván nyújtani - a megfelelő áttekintés biztosításával:
- a tanfolyamok szervezéséhez,
- az oktatók felkészítéséhez és felkészüléséhez.
A tanfolyamon résztvetteknek a tanfolyamot követően is vezérfonalul szolgálhat a tananyag tanulmányozásához.
Vissza