1.063.062

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Branicanné asszony

Branicáné asszony

Szerző
Fordító
Grafikus
Budapest
Kiadó: "Magyar Kereskedelmi Közlöny" hirlap- és könyvkiadóvállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Plüss könyvkötői kötés
Oldalszám: 252 oldal
Sorozatcím: Verne Gyula munkái
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 19 cm x 12 cm
ISBN:
Megjegyzés: Nemes Mihály fekete-fehér rajzaival illusztrálva. Nyomatott a Tolnai világlapja nyomdai műintézetében, Budapest. A borítón Verne Gyula összes munkái sorozatcím szerepel.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A "Franklin."

Az ember két okból nem láthatja viszont a barátait, akiktől valamely nagy utazás kezdetekor elválik: vagy nem találnak többé a visszatéréskor egymásra, vagy azok, akik útnak... Tovább

Előszó

A "Franklin."

Az ember két okból nem láthatja viszont a barátait, akiktől valamely nagy utazás kezdetekor elválik: vagy nem találnak többé a visszatéréskor egymásra, vagy azok, akik útnak indultak, nem térhetnek többé vissza. De hát ezzel édes-keveset törődtek a „Franklin" matrózai, amikor 1875, március 15-én megtették az utolsó intézkedéseket az útra.
Az nap volt ugyanis indulandó a "Franklin", melynek John Branican volt a kapitánya. Kaliforniából, San-Diego kikötőiéből indul el, hogy megtegye az utat a Csöndes-Oceán éjszaki részeiben.
A három árbocos „Franklin" pompás hajó volt; büszkén, kissé előrehajolt kötélzettel szelte a hullámokat Pompás példánya volt ama modern és elegáns klippereknek, melyek Északamerikában oly használatosak és melyek gyorsaság tekintetében felveszik a versenyt a kereskedelmi flotta legjobb gőzösével.
A "Franklin" oly kitűnően volt felszerelve és olyan derék parancsnoka volt, hogy a legénység közül egy sem ment volna más hajóra, még ha nagyobb zsoldot biztosítottak volna is neki. Mindannyian azzal a kettős bizalommal indultak útnak, melynek alapja abban a tudatban rejlik, hogy egyformán megbízható a hajó is, a kapitány is.
A "Franklin" az első nagy útját az Andrew H. William san-diegoi cég megbízásából teszi. Amerikai árut visz Singaporen át Calcuttába és indiai termékeket hoz egyik kaliforniai kikötőbe.
John Branican huszonkilenc éves fiatal ember volt. Megnyerő, de elszánt arcvonásai vannak, melyek ritka energiát fejeznek ki. Amellett megvolt benne a legnagyobb foka annak az erkölcsi bátorságnak, mely fölötte áll a fizikai bátorságnak. Amolyan "éjfél után két órai" bátorság volt ez, ahogy Napoleon mondta, vagyis: amely szembe néz mindenkor a legváratlanabb dologgal is... Vissza

Tartalom

I. rész
A "Franklin"5
Családi ügyek13
Prospect-House19
A "Boundary"-n26
Három hónap eltelik35
Egy szomorú év vége42
Különféle lehetőségek49
Nehéz helyzet58
Leleplezések66
Előkészületek74
Az első kikötés Malagában79
Még egy esztendő87
Utazás a Timor-tengerszorosban97
Browse-sziget103
Egy élő112
Felton Harry121
Igen és nem125
II. rész
A hajón132
Godfrey137
A hisztérikus kalap145
Az adelaidei vasut151
Váratlan találkozás161
Az észak felé vezető út169
Alice-Springen túl178
Branicanné asszony naplója189
Még néhány kivonat199
Nyomok és események210
Az utolsó erőlködések220
Az inkáknál224
Burker csalásai226
Az utolsó táborozás243
Befejezés250
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem