Előszó
„A tipikus betegségek gyógymódjai" című sorozat ezúttal a vas szerepével foglalkozik és ezzel a témával egy igen mélyen zajló emberi folyamatot vesz nagyító alá.
Már az antimon is, mint egy „nagy...
Tovább
Előszó
„A tipikus betegségek gyógymódjai" című sorozat ezúttal a vas szerepével foglalkozik és ezzel a témával egy igen mélyen zajló emberi folyamatot vesz nagyító alá.
Már az antimon is, mint egy „nagy szer az antropozófiai medicinában" mutatkozott be. Ugyanezt kell elmondjuk a vasról is, hozzátéve Rudolf Steiner szavait: ez az igaz Merkúr! Rudolf Steiner adta nekünk a következő mondást:
Ha a magad lényét kívánod megismerni,
Nézz körül a világ minden részében.
Ha a világot akarod megérteni,
Tekints a saját lelked mélységeibe!
Ezen jelentős utalást kívánják a világ-, és emberismeret egyensúlyában - amennyiben ugyanis az egyik, a másik segítségére siet - a szerzők a vas példáján érzékeltetni. A vér és a vas újabbkori kutatási eredményei képezik GERHARD SCHMIDT írásának magját, amelynek egy átfogó kép az eredménye az emberben zajló vas-folyamatról.
Walther Cloos írása egy, a Föld-történet távlataiba visszatekintő kiváló kiegészítője Gerhard Schmidt előadásának. Egyfajta természeti megfigyelés, amelynek tárgya az ember. Írása „a Föld biográfiája", amely az első írás emberarculatát egészíti ki.
Anselm Basold újra feldolgozza a vas-folyamat problémáját, ezúttal a gyógynövényeket a középpontba állítva, valamint terápiás irányvonalakat fektet le.
Wilhelm Pelikán kísérletező munkája túlmegy azon, ami a „Hét fém" című könyvében (2. kiadás) publikációra került. A fémhéjakban történő növekedés kísérletei - itt különösképpen a vasra vonatkozóan - nemcsakhogy meggyőző igazolásai Rudolf Steiner adatainak, hanem lényeges összefüggéseket mutatnak a bolygók és a fémek kölcsönhatásaiban.
Vissza