1.067.694

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A veszprémi Dózsa György Általános Iskola - volt Szent István Elemi Népiskola - jubileumi évkönyve 1939-1989

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Egy emberöltővel ezelőtt, a város peremén nyitotta meg kapuit a tanulóifjúság előtt egy új, rég óhajtott Iskola, mely Szent István Elemi Népiskola néven sorakozott a város már működő elemi Iskolái... Tovább

Előszó

Egy emberöltővel ezelőtt, a város peremén nyitotta meg kapuit a tanulóifjúság előtt egy új, rég óhajtott Iskola, mely Szent István Elemi Népiskola néven sorakozott a város már működő elemi Iskolái mellé, és ma Dózsa György Általános Iskola néven a város egyik legnagyobb általános Iskolája. 60 év egy iskola életében nem nagy Idő, de tekintélyes évforduló, mely arra késztet, hogy emlékezzünk múltjára. Nem megszokásból, - mert egy fél évszázados Intézmény születési évfordulójáról Illik megemlékezni - hanem, hogy tisztelettel fejet hajtsunk azok előtt, akik kiharcolták, s megteremtették születésének feltételeit, készségesen bábáskodtak építésénél, hogy emlékezzünk azokra a tanítókra, tanárokra, akik évtizedek alatt nem kevés fáradsággal sajátos arculatot és rangot szereztek ennek az iskolának; azokra a tanulókra, akik befejezve tanulmányaikat, elhagyva az iskolát, az élet legkülönbözőbb területein eredményesen helytálltak, s öregbítették a Dózsa Iskola bontakozó hírnevét; s nem utolsósorban azokra a szülőkre, akik mindig áldozatos támogatói voltak az Iskolában folyó munkának.
Az elmúlt ötven év embert próbáló esztendői alatt hosszú utat tett meg ez az Iskola. A hivatalosan nem létező, de a közvéleményben kialakult rangsorban az elismertek közé küzdötte fel magát. A város bármely részéről szívesen íratják Ide gyermekeiket a szülők. Különösen az utóbbi évtizedek koncepciózus, következetes munkája bizonyult hatékonynak. Érzékenyen figyelemmel kísérték az új pedagógiai irányzatokat, de ezekből csak azt vették át, ami maradandót és értékeset jelentett, ami az adott körülmények között megvalósítható. Igyekeztek reális célokat tűzni a tantestület és a tanulóifjúság elé, s azok megvalósításán szívósan munkálkodni.
A jubileumi évkönyv nemcsak az iskola rövid történetét mutatja be, hanem betekintést nyújt az Iskola tartalmi munkájába is. Tájékoztatást ad a nevelőmunka egy-egy kiragadott területéről, programokról, gyakorlati megvalósításukról, eredményeiről. Sejtetni engedi azt a sokoldalú tevékenységet, mely ebben az iskolában folyt és folyik. Bizonyára sokan örömmel tekintenek bele azokba a névsorokba, melyek az iskolában végzett 8. osztályosokat és az 60 év alatt az Iskolában tanító nevelőket mutatják be.
Ajánlom elolvasásra ez évkönyvet azoknak a tanulóknak, tanítóknak, tanároknak és szülőknek, akik szívesen gondolnak vissza az ebben az iskolában eltöltött évekre, s mindazoknak, akik szívesen ismerkednek meg egy 60 éves Iskola történetével. Vissza

Tartalom

Az Iskola történetéből 5
Munkaközösségek az Iskolában (Vajna Józsefné) 27
Tanulmányi, kulturális és sportversenyek 33
Sport és testnevelés tagozat (Elsenbeck István) 42
Iskolacsúcsok a sportban 45
Nevelési értekezletek 47
Az énekkar (Csaby J. Csaba - Kováts Sándor) 49
„Kirándulni kell!" (Szabó Jánosné) 68
Az Ifjúság! mozgalom 69
A szülők 79
Iskola és társadalmi munkák 81
Diáksportkör (Kocsis Miklós) 83
Iskolatörténeti gyűjtemény 87
1988/89-ben, a Jubileumi évben az Iskola dolgozói 89
1939 és 1989 jún. között az Iskolában tanító pedagógusok 91
Az Iskolában végzett 8. osztályosok 93
Igazgatók az 50 év alatt 108
Venczlik László nyugalmazott Igazgató visszaemlékezései 109
Forrásmunkák 111
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem