Előszó
Ez a könyv azzal foglalkozik, hogy milyen lehetőségek vannak a grafikus modellezés terén a hagyományos (egysíkú) ábrázolási módszerek gyakran szűknek mutatkozó határainak áttörésére és a szellemi munka - főként a szervezés és a számítástechnika - számára új szemléltetési segédeszközök megteremtésére.
Sokévi kísérletező, kutató munka során sikerült olyan mozgó (kétsíkú) modelleket előállítanom, amelyek az egysíkúakkal szemben mozgások, változások ábrázolására is alkalmasak és így új távlatokat nyitnak meg a grafikus modellezés előtt.
A mozgó modellek lényegesen javítják a szellemi munka eredményességének esélyeit a vállalati szervezés, működésvizsgálat és a számítástechnikai tervezés területén, de a tudományos és gyakorlati munka más területein is, mert lehetővé teszik eddig grafikusan nem ábrázolható jelenségek és működésjellemzők szemléltetését is. A mozgóábrák minőségi ugrást jelentenek a grafikus modellezés terén. Ám a mozgóábrák készítése némileg bonyolultabb, mint a megszokott grafikus modelleké, és ebben a tárgyban a modellezők és érdeklődők a szakirodalomban forrást nem találnak.
Ez a könyv pótolja ezt a hiányt. Megismerteti az olvasót a mozgóábrák lényegével, szerkesztési elveivel, és részletezi a mozgóábra készítés technikáját, valamint az alkalmazási lehetőségeket.
A könyvben közölt ábrák lehetőleg leegyszerűsítve mutatják az ábrák szerkezetét. A vastag keretvonalak az ábrákon a kivágott ablakokat jelölik.
A könyvben ismertetett modelltípusokon kívül sok további modell készült már. Akik ezek után érdeklődnek, vagy a mozgóábrákkal kapcsolatban további kérdésekre szeretnének választ kapni, illetve véleményüket közölni kívánják, észrevételeik vannak, azoknak készséggel rendelkezésükre áll a szerző: Patek Alajos.
Vissza