Előszó
Aki régen a falura gondolt, annak mezőgazdaság és parasztság, kis parcellák és elmaradott módon gazdálkodó nagybirtokok, munkában rokkant parasztemberek, rozzant parasztházak, gangos gazdaporták,...
Tovább
Előszó
Aki régen a falura gondolt, annak mezőgazdaság és parasztság, kis parcellák és elmaradott módon gazdálkodó nagybirtokok, munkában rokkant parasztemberek, rozzant parasztházak, gangos gazdaporták, úri kastélyok - a felszínen hazug romantika, a mélyben súlyos, nagy ellentétek, anyagi-szellemi elmaradottság jutott az eszébe.
Ez a régi falu nincs többé!
A felszabadulás óta eltelt negyedszázad szocialista forradalma átalakította a magyar falut éppen úgy, mint ahogyan átformálta az egész Magyarország arculatát.
Új falu van, új gazdasággal, új társadalommal és új gondokkal, még sokat vajúdó, de már gyökeresen megváltozott és egyre gazdagodó élettel. A néphatalom politikai sikerei, az ország iparosítása, a mezőgazdaság szocialista átszervezése, a kultúrforradalom vívmányai olyan változásokat hoztak létre, amelyek új utakon irányították a magyar falvak jelenét és jövőjét.
Az Új Falu sorozat kötetei erről az új faluról, az új falusi életről adnak híradást, összefüggéseket, gondokat tárnak fel, nemcsak a falusi, de a falu iránt érdeklődő városi olvasóknak is.
Az új sorozat tematikája nem szűkül le a termelőszövetkezeti életre és gazdálkodásra, de még a mezőgazdaság egészére sem, hisz a mai magyar falvak lakóinak mintegy a fele már nem mezőgazdasági dolgozó.
Vissza