Előszó
Szeretettel köszöntöm a Kedves Olvasót.
A natúrpark megalakulása azt mutatja, hogy működik a társadalom „önvédelme". Sokan félnek a globalizációtól, attól, hogy uniformizálódik életmódunk,...
Tovább
Előszó
Szeretettel köszöntöm a Kedves Olvasót.
A natúrpark megalakulása azt mutatja, hogy működik a társadalom „önvédelme". Sokan félnek a globalizációtól, attól, hogy uniformizálódik életmódunk, kultúránk. Látom, hogy a globalizáció ellenhatásaként a globálissal szemben a „lokális" is erősödik. A natúrpark jó eszköz arra, hogy megőrizzük természeti és kulturális értékeinket.
Más szempontból azért is példaszerű a kezdeményezés, mert a társadalom minden szereplőjének, az itt élő polgároknak, a civil szervezeteknek és az önkormányzatoknak az együttműködésére volt szükség a natúrpark létrehozásához. Ezzel az összefogással azt is vállalták, hogy a fenntartása minden fél közös felelőssége lesz.
A Pannontáj-Sokoró Natúrparkról szóló kiadványt lapozva Győr-Moson-Sopron megye egy barátságos tájával ismerkedhetnek meg, ahol a Kisalföld, a Sokorói-dombság és a Bakony találkozik. Már ez a tájegységi felsorolás is példázza, hogy milyen sokszínű ez a térség. A kiadvány jól mutatja, hogy nem csak természeti, hanem építészeti és történelmi emlékekben is gazdag a natúrpark. Egyaránt érdemes egy-egy helyet meglátogatni, vagy követni a kiadvány által ajánlott útvonalakat. Családdal kényelmesen sétálhatunk a világörökségi Pannonhalmán, iskolai osztállyal hegyet-völgyet járhatjuk a Bakonyban, kerékpárral kirándulhatunk a hangulatos sokorói dombok között, sárkányrepülővel szállhatunk fel a péri repülőtérről, lovagolhatunk Sokorópátkán - csak ami éppen eszembe jutott. Ennél alaposabb eligazítást adnak a következő oldalak.
Kívánom, hogy minél többen kapjanak kedvet ahhoz, hogy ellátogassanak hozzánk, és a Pannontáj-Sokoró Natúrparkot ne csak e szép kiadvány lapjain, hanem személyesen is megismerjék.
dr. Szakács Imre
Vissza