Előszó
Napjainkban egyre több szakácskönyv jelenik meg a könyvesboltokban. Sokszor nem is tudjuk, hogy melyiket emeljük le a polcról, de általában azt választjuk, amelyikben színes képek szemléltetik a süteményeket. Hazavisszük, belelapozunk, kiválasztunk egy tésztát, és rájövünk, hogy nem fogjuk tudni megsütni. Ugyanis a receptek nem veszik figyelembe a nálunk beszerezhető nyersanyagokat.
Én is vásároltam már olyan süteményeskönyvet, amelyből alig tudtam néhány receptet elkészíteni, ennek egyik oka az volt, hogy olyan alapanyagok kellettek hozzá, amelyek sehol sem kaphatók. A másik, hogy nem volt leírva, mennyi ideig, és hány fokon süssem a tésztát, mekkora méretű tepsire írták a hozzávalókat, milyen lisztet használjak stb.
Elsősorban ezek a kérdések késztettek arra, hogy elkészítsem ezt a könyvet. Másodsorban pedig, hogy imádok sütni, nagyon szeretem enni a süteményeket, és évek alatt rengeteg receptet összegyűjtöttem, kipróbáltam, és ha kellett, változtattam a hozzávalók arányán vagy a sütési időn. Néhány süteményt többször is elkészítettem, mire tökéletesen sikerült. Sok-sok recepteket részletesen, lépésről lépésre, közérthetően írtam le, feltüntetve a sütési időt, a hőfokot (villanytűzhelyre vonatkozóan), a tepsiméretet, és a végén hasznos tanácsokat, ötleteket adtam a sütés még könnyebbé tételéhez.
Ha az alapvető tésztafajták (kelt tészta, piskóta, omlós tészta, égetett tészta stb.) elkészítését és sütését megtanuljuk, minden receptet el tudunk készíteni. Erről részletesebben a következő oldalon írok.
Vissza