Előszó
1971 óta sugározzuk a TÖRTÉNELMI ARCKÉPCSARNOK című sorozatunkat. Az induláskor a következőkben határoztuk meg programunkat:
Adásainkban szeretnénk bemutatni azokat a személyiségeket, akik az...
Tovább
Előszó
1971 óta sugározzuk a TÖRTÉNELMI ARCKÉPCSARNOK című sorozatunkat. Az induláskor a következőkben határoztuk meg programunkat:
Adásainkban szeretnénk bemutatni azokat a személyiségeket, akik az egyes történelmi korok gazdasági, társadalmi, technikai, tudományos vagy művelődési területein olyat alkottak, úgy gondolkodtak, amivel jelentősen hozzájárultak a fejlődéshez, a haladáshoz.
Az elmúlt években Arcképcsarnokunk több mint huszonöt portréval gazdagodott. A legtöbb dokumentum-összeállítás a magyar történelem nagyjait mutatta be. Ankétok és levelek tanúsága szerint sokan érdeklődnek a magyar és a világtörténelem kiemelkedő személyiségeit bemutató műsorok iránt.
Mi igyekszünk kielégíteni ezt az érdeklődést. Kiegészítjük a tankönyvek - szükségszerűen - rövidre fogott ismertetéseit, hogy szélesebb, átfogóbb kép táruljon a fiatalok elé egy-egy kor ellentmondásairól, szelleméről. A Mátyás királyról, Rákóczi Ferencről, Zrínyi Miklósról, Széchenyi Istvánról és másokról készített portrék nem elégedtek meg az általánosan ismert, szinte közhelyszerű megállapításokkal. Eredeti dokumentumok felhasználásával törekedtünk róluk árnyaltabb képet adni; pozitív tulajdonságaik, sikereik mellett az ellentmondások, a kudarcok bemutatása sem maradt el. Reméljük, hogy ezeket az összeállításokat - könyvalakban - folyamatosan kollégáink rendelkezésére bocsáthatjuk.
Ez alkalommal a XX. század, és ezen belül a nemzetközi munkásmozgalom öt, kiemelkedő személyiségének életútját adjuk közre. Úgy véltük, hogy az iskolai oktatásban talán ebben a vonatkozásban áll rendelkezésre a legkevesebb segédanyag, de a válogatás mellett szól az is, hogy ezt az esztendőt az ENSZ a nők évének jelölte.
Vissza