Előszó
Magyarország diáksága a mai napon kezébe vette történelemkönyvét, hogy a huszadik század történelmével megismerkedjen.
Két világháború, gazdasági és politikai válságok, diktatúrák sokasága, két...
Tovább
Előszó
Magyarország diáksága a mai napon kezébe vette történelemkönyvét, hogy a huszadik század történelmével megismerkedjen.
Két világháború, gazdasági és politikai válságok, diktatúrák sokasága, két világrendszer négy évtizedes harca és a világ fokozatos globalizálódása kényszerít minket arra, hogy e század eseményeit részletesen tanulmányozzuk.
A gyerekeket a tudatlanságtól és a mind bonyolultabbá váló világunkban való teljes eltévedéstől csak közelmúltunk alapos megismerése mentheti meg!
A huszadik század folyamán katasztrófák sorozata sújtotta hazánkat is. Az első világháborús vereség után az ország területe harmadára csökkent. Az elvesztett területek visszaszerzésének vágya egyenesen vezetett a második világháborús részvételünkhöz, és ezzel egy még súlyosabb megrázkódtatáshoz.
Az újabb vereség után az ország függetlensége is veszélybe került: a szovjet megszállás évtizedei következtek.
A nép azonban felkelt a zsarnoki rend ellen, és 1956-ban néhány napra, majd 1990-ben végérvényesen lerázta az igát, és megteremtette a szabadságot és a demokráciát.
A történelmi események tanulmányozása mellett fontos, hogy megismerjük szüleink, nagyszüleink és dédszüleink életének mindennapjait, a szédítő gazdasági és technikai fejlődést is. A jelenkor felé közeledve pedig egyre nagyobb figyelmet kell fordítanunk a távoli földrészek történelmére is.
A könyv szerzői felismerték azt, hogy mennyi nehézséggel és áldozattal kell megküzdenie a diákságnak, ha elindul ezen a bátor és nagyszerű felfedező úton. Ezért a könyvet igyekeztek úgy megírni, hogy minél kevesebb verejtéket kelljen áldozni a tananyag elsajátításához. A tanuláshoz őszinte lelkesedést és kitartást kíván a szerzők tanácsa.
Vissza