A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Thomas: Mignon

Opera három felvonásban

Szerző
Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 48 oldal
Sorozatcím: Operaismertetők
Kötetszám: 14
Nyelv: Magyar  
Méret: 15 cm x 11 cm
ISBN:
Megjegyzés: Kottákkal. Hornyánszky V. R.-T. M. Kir. Udvari Könyvnyomda nyomása, Budapest. Szövegét Goethe regénye után írták Jules Barbier és Michel Carré, zenéjét szerezte Ambroise Thomas, ismerteti Cserna Andor.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Wagner még anyagi gondokkal küzdött és ellenfeleivel harcolva készítette elő Münchenben a Tristan bemutatóját, Verdi már megírta három legnépszerűbb operáját, amikor Gounod Faust-ja megkezdte... Tovább

Előszó

Wagner még anyagi gondokkal küzdött és ellenfeleivel harcolva készítette elő Münchenben a Tristan bemutatóját, Verdi már megírta három legnépszerűbb operáját, amikor Gounod Faust-ja megkezdte külföldön is diadalútját és a franciák nemzeti operája lett. A francia operaszínpad új meglepetést várt és Gounod vetélytársa felé, a többszörösen kitüntetett, Spontini elárvult akadémiai székébe került Ambroise Thomas felé tekintett, aki túl volt már első sikerein, túl az első bukáson is, sőt az utóbbiakban talán több része is volt már, mint diadalokban, a köztudat szerint mégis az a zeneszerző volt, aki új "nemzeti operá"-val ajándékozza meg Franciaországot. Gounod két szövegírója, a Meyerbeenél is kitűnően bevált Jules Barbier és Michel Carré úgy vélte, hogy azt a nagy és osztatlan sikert, amelyet a goethei librettóval arattak, nem szabad kiaknázatlanul hagyni és tovább kutattak a nagy weimari oeuvrejében, mit lehetne abból még az operaszínpadra vinni? Így jutottak el a tizennyolcadik századbeli német irodalom egyetlen nagy regényéhez, a Werther fiatalabb kortársához, Meister Vilmos-hoz, akinek alakja alkalmasnak látszott arra, hogy francia nyelven szólaljon meg az operaszínpadon.
Mi volt az oka annak, hogy Barbier és Carré éppen Thomashoz vitték új szövegkönyvüket, erre vonatkozóan nem maradt fönn semmiféle följegyzés, de nagyon valószínű az a föltevés, amit a Gounodval való rivalizálás erősen alátámaszt, hogy a féltékeny Thomas maga kérte fel a "Faust" librettistáit új szöveg írására és kétségtelenül ő biztatta az írókat arra, hogy ismét Goethe művéből merítsenek anyagot. A "Faust", amelyet 1859-ben mutatott be a Théatre Lyrique, évek óta szerepelt már a párizsi Nagyopera színpadán, mikor 1866 november 17-én Ambroise Thomas Mignon-ja bemutatóra került az Opéra Comiqueban, amely ezzel az operával érte meg fennállása óta legteljesebb és legnagyobb sikerét. Vissza

Fülszöveg

Az Operaismertetők - a legújabb és legtökéletesebb operavezető és zenei útmutató. Az opera- és zeneirodalom remekműveit kimerítően ismerteti és nagyszámú kottapéldával illusztrálja.
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Thomas: Mignon Thomas: Mignon Thomas: Mignon Thomas: Mignon Thomas: Mignon Thomas: Mignon Thomas: Mignon Thomas: Mignon

A borító kissé kopott, foltos.

Állapot:
880 Ft
660,-Ft 25
4 pont kapható
Kosárba
25% garantált kedvezmény!