A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Természettudományi Közlöny 1928. szeptember 1.

Ismeretterjesztő folyóirat - 60. kötet, 17. szám, 867. füzet/Havonkint kétszer megjelenő ismeretterjesztő folyóirat

Szerző
Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Kir. Magy. Természettudományi Társulat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 31 oldal
Sorozatcím: Természettudományi Közlöny
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 25 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal és szövegközti ábrákkal illusztrálva. Nyomtatta a Kir. Magy. Egyetemi Nyomda, Budapest. Megjelenik minden hónap 1-én és 15-én legalábbis 2 nagy nyolcadrét ívnyi tartalommal: időnként szövegközti rajzokkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet a lapból:

A természettudományok haladásának útja két vonalon mozog. Az egyik a természet spontán megnyilvánulásainak megfigyelése, a másik a természet megnyilvánulásainak megszabott... Tovább

Előszó

Részlet a lapból:

A természettudományok haladásának útja két vonalon mozog. Az egyik a természet spontán megnyilvánulásainak megfigyelése, a másik a természet megnyilvánulásainak megszabott körülmények között történő kikényszerítése, vagyis a kísérletezés. Mindkettő egyaránt fontos. habár a rendszeres természetvizsgálás során a kutatás e két módja nem mindig választható külön egymástól, a következőkben mégis nem annyira a kísérletezésről, mint inkább a tiszta észlelésről lesz szó, hiszen a művelt laikus közönségnek a természettudományi kutatásban éppen a természet múló jelenségeinek helyes megfigyelésében, vagy a kezébe kerül természeti kincsek felismerésében és helyes megőrzésében van a legnagyobb és valóban mérhetetlenül fontos feladata.
Vannak a természetnek jelenségei, tüneményei, melyek talán csak nagyritkán, évszázadokban egyszer, vagy még ritkábban kerülnek az ember szeme elé, s melyek a tudomány számára örökre és pótolhatatlanul elvesztek, ha hozzáértő emberi elme fel nem fogta őket, ha nem foglalta őket helyesen írásba és nem juttatta őket szakszerű feldolgozás végett az illetékes helyre. Vannak a természetnek jelenségei, melynek talán nem gyorsan múló tünemények, de mégis mondhatni, a véletlen veti őket az észlelő elé s éppen ezért rendkívül fontos, hogy minél többen legyenek, kik józan fölismeréssel és helye értékeléssel megszerezzék és biztosítsák a tudomány részére azt az adatot, melynek megszerzésére a sors talán éppen őket választotta ki. Ilyenek pl. az állat- és a növényvilág életének bizonyos jelenségei. Nem kisebb jelentőségű végül a laikus művelt közönségnek tudományfejlesztő közreműködése ott, ahol megfelelő beavatkozás nélkül elpusztuló vagy pediglen a szakszerű gyüjtésnek nehezen hozzáférhető tárgyakat igyekszik megszerezni és a tudomány számára hozzáférhetővé tenni. Vissza

Tartalom

Dalmady Z.: A laikus közönség feladatai a természettudományi kutatásban
Szabó Z.: A szobai növények átültetése
Konek F.: cukor szénsavból
Vondra A.: A természetes és tenyésztetett gyöngy megkülönböztetése
Apró közlemények
Időjárás
Levélszekrény
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Természettudományi Közlöny 1928. szeptember 1. Természettudományi Közlöny 1928. szeptember 1. Természettudományi Közlöny 1928. szeptember 1. Természettudományi Közlöny 1928. szeptember 1. Természettudományi Közlöny 1928. szeptember 1. Természettudományi Közlöny 1928. szeptember 1.

A borító enyhén elszíneződött.

Állapot:
980,-Ft
5 pont kapható
Kosárba
3 antikvár könyvből 1 INGYEN!