1.066.445

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Térképjelek gyakorló rajzfüzete

Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Kókai Lajos
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Félvászon
Oldalszám: 16 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 16 cm x 24 cm
ISBN:
Megjegyzés: Összeállította: Kogutowicz Lajos ny. őrnagy. 16 oldalon térképjeleket tartalmazó gyakorló rajzfüzet. A térképjeleket részletesen Kogutowicz Lajos: "Térképírás- és olvasás" című könyve tárgyalja. Madách-nyomda nyomása, Bpest.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A rajzfüzet használata.

1. Aki a térképpel bánni (térképet olvasni) és a térkép útján eligazodni (tájékozódni) akar, annak elsősorban a térkép jeleit kell alaposan ismernie. A térképjelek a... Tovább

Előszó

A rajzfüzet használata.

1. Aki a térképpel bánni (térképet olvasni) és a térkép útján eligazodni (tájékozódni) akar, annak elsősorban a térkép jeleit kell alaposan ismernie. A térképjelek a térkép-írás és térkép-olvasás abc-je.
2. A térképjelek megtanulásának legalkalmasabb módszere ezek rajzolása, miért is a jelek helyes lerajzolása és nem a szép rajz a fontos.
3. A rajzfüzetben a helyszínrajzi (volt "katonai") térkép - és pedig az 1:75.000 u. n. részletes térkép körülbelül hatszoros nagyítású jelei és magyarnyelvű rövidítései találhatók - fontosabb és leggyakrabban előforduló térképjelei nagyobb alakban vannak előrajzolva, hogy pontos lemásolásuk könnyebb legyen. Ugyanezt a célt szolgálják a halványkék színnel nyomott előrajzok is.
4. A kezdő a rajzolást az előgyakorlatok 1. és 2. oldal teljes kirajzolásával kezdje meg. A kezét ezzel rászoktatja a helyes rajzolásra, a szemét pedig a rajzhibák pontos felismerésére. A jelek rajzolását csak akkor szabad megkezdeni, ha a kezdő és előgyakorlatokat már begyakorolta és ha tudja, hogy az egyes jelekkel mit akar kifejezni. A jeleket akkor ismeri a térképolvasó, ha azokat le is tudja rajzolni. A tanuló először a 3-12. oldalon levő, kék színben előnyomott jelek utánahúzását gyakorolja. Azután fokozatosan az előrajz elhagyásával, végül teljesen támpont nélkül gyakorolja a jelek rajzolását.
A jelek rajzolásánál az egyes függélyes rovatban lévő összes jeleket egymás után és végig kell kirajzolni, csak azután szabad a következő függélyes rovatot megkezdeni. A jeleket a vízszintes vonalak irányában végig kirajzolni nem szabad.
A 13. és 14. oldalon a fontosabb hegyidomok keresztmetszetben és szintvonal-rajzban vannak előrajzolva.
A 15. és 16. oldalon kész vázlatrajzok vannak. Ezeknek az a célja, hogy a tanuló lássa, hogy kell csoportosan lerajzolni a jeleket, hogy azokból egyszerű és érthető vázlat alakuljon.
5. A jelek rajzolását állandóan gyakorolni kell, hogy megtanuljuk a pontos és helyes rajzolást és a jelek szabatos és biztos felismerését.
Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Térképjelek gyakorló rajzfüzete Térképjelek gyakorló rajzfüzete Térképjelek gyakorló rajzfüzete Térképjelek gyakorló rajzfüzete Térképjelek gyakorló rajzfüzete Térképjelek gyakorló rajzfüzete Térképjelek gyakorló rajzfüzete Térképjelek gyakorló rajzfüzete

A gerinc vászonnal pótolt, a borító és néhány lap foltos. Az első lapon pecsétnyom található.

Állapot:
3.480 ,-Ft
17 pont kapható
Kosárba