Előszó
A Kecskeméti Óvónőképző Intézet vezetősége, az Intézeti Tanács egyetértő támogatásával, szükségesnek látja, hogy a meglévő, az 'óvodapedagógiát országosan szolgáló sajtótermékek mellett, saját kiadású orgánum is tükrözze intézetünk tudományos, kutató munkáját.
Szolgálja ezen kiadvány /"Kecskeméti Óvónőképző Intézet - Tanulmányok" elnevezéssel, füzetenként sorszámozva/ az intézet oktatói karának, a gyakorló óvoda nevelőtestületének alkotó munkáját, az eredmények folyamatos, gyors elterjesztését, népszerűsítését!
A "Tanulmányok" első száma a kecskeméti nevelőképzés 50 éves történetét tartalmazza. /"A kecskeméti nevelőképzés ötven éves története -1918 - 1968."/ Alkotója Sebő Gyula, intézeti tanár, aki e tanulmányával a Bács-Kiskun megyei Tanács 1971. évi helytörténeti pályázatán második díjat nyert.
Az intézménytörténeti visszapillantás legyen tanulság a jelennek, merítsünk erőt az elődök küzdelmeiből, vigyük tovább - jogutódként - Kecskemét nevelőképzésének haladó hagyományait!
Bizalommal, hosszú és tartalmas jövőt remélve a "Tanulmányok" sorozatnak, ajánlom az első számot az Olvasó figyelmébe.
Kecskemét, 1972. március hó 1.
Krajszovszki József intézeti igazgató
Az Óvónők Nyári Akadémiájával, melyet 1972-ben Kecskeméten, hazánkban először rendeztek meg, új továbbképzési formával gyarapodott az óvónői pedagógusréteg.
Az akadémiát MIKLÓSVÁRI SÁNDOR, a Művelődésügyi Minisztérium Pedagógusképző Osztályának osztályvezetője azzal a gondolattal nyitotta meg, hogy az egyre nagyobb jelentőségű óvodai pedagógiai munkának csak akkor felelhetnek meg óvónőink, ha emeljük a képzés, a folyamatos, rendszeres továbbképzés színvonalát. Ezt követeli tőlünk az lskolaelőkészités társadalmi igénye is. Hangsúlyozta! "Meg kell találni a továbbképzés optimális tartalmát, formáit!
A próbálkozás, az útkeresés a Kecskeméti Óvónőképző Intézet és a TIT összefogásával megindult. Mostani kiadványunk az akadémián elhangzott néhány kiemelkedő előadást tartalmazza.
Vissza