Előszó
Ez a könyv a kezdők, kevés méhészeti tapasztalattal rendelkezők, főleg fiatalok részére készült.
Kívánalomként merült fel, hogy gyakorló méhészek is haszonnal forgathassák. Bővíthessék...
Tovább
Előszó
Ez a könyv a kezdők, kevés méhészeti tapasztalattal rendelkezők, főleg fiatalok részére készült.
Kívánalomként merült fel, hogy gyakorló méhészek is haszonnal forgathassák. Bővíthessék ismereteiket. Hangsúlyt kapott, hogy a könyv oszlasson téves hiedelmeket, melyek belegyökereztek a méhészek gyakorlatába, tudatába. Irányítsa a méhészeti gondolkodást a több termelés felé. Utóbbit a legjobban, leggyorsabban az átlagon alul termelők segítésével, ismereteik tágításával és főleg a telelési helyes gyakorlat megismertetésével lehet elérni.
A többirányú cél elérése nehéz feladat elé állított. Ez a követelmény okozta, hogy egyes szakaszok részletesebben, egyesek szűkszavúan kerültek tárgyalásra. Több olyan fogalom sem került külön magyarázatra, mely a szövegből később megvilágosodik. Ismétlést is talál az olvasó!
Több esetben - lényeges mozzanatoknál - ez tudatos. Lévén az ismétlés a tudás "atyja". Korlátozott a kötött terjedelem. Ez "szorította" az anyagot is. így mindenről - egyes esetekben még egy-két fontosról is - nem szóltam. Miután más méhészkönyveket is olvasni, tanulmányozni szükséges, a hiányokat lehet pótolni.
A jövőbe való útmutatásokat bővebben tárgyaltam. Ilyen például a nyári serkentés, a telelés (takarás, szűkítés), az anyásítás, alacsonykeretes rakodókaptár.
Az ábrákat nemcsak megnézni, hanem elemezni is kell. Sokszor a szöveg keveset, az ábra pedig sokat mond el. Abban a reményben bocsátom útnak könyvem, hogy minden olvasója talál benne újat, érdekeset, tanulni valót. Mindannyiuknak bővülnek ismeretei. A tanulók pedig elsajátítják az alapokat és megismerkednek részletesebben is néhány fontosabb méhészeti problémával, gonddal.
Jó hordást, eredményes méhészkedést!
Vissza