Előszó
Üdvözlöm kedves olvasó és innen tegeződjünk is, jó?
Tehát, szia! Mielőtt elolvasod ezt a könyvet, engedd meg, hogy egy pár szóban elmeséljem születésének történetét. Közel tíz éve készítek fel...
Tovább
Előszó
Üdvözlöm kedves olvasó és innen tegeződjünk is, jó?
Tehát, szia! Mielőtt elolvasod ezt a könyvet, engedd meg, hogy egy pár szóban elmeséljem születésének történetét. Közel tíz éve készítek fel diákokat és felnőtteket egyaránt a nyelvvizsga mindhárom szintjére. Szinte kivétel nélkül azt tapasztaltam, hogy minden vizsgázó retteg ettől a feladattól.
Néhány tipikus mondat tőlük:
„Úr Isten, csak a hallgatás sikerüljön!"
vagy, hogy
„Tuti, hogy a szövegértésen fognak meghúzni!"
„Mi van, ha nem értem, amit kérdeznek?"
Na, ismerős? Ja, és a kedvencem:
„Nem merek megszólalni!"
És miért félünk úgy egy-egy vizsgafeladattól? Ennek elég sok oka lehet. Először is, mert mindenki úgy fogja fel, hogy a nyelvvizsga egy szükséges rossz az életben, mert ez ahhoz kell, hogy pontot, diplomát, munkát kaphassunk. Stresszesen, félelmekkel teli indulunk neki, mivel tétje van. Nagy rajtunk a nyomás, úgy érezzük, felkészültünk és még sem sikerül. A másik tipikus eset, mikor a vizsgázónak fogalma sincs, hogy hogyan is kell „hallgatni" vagy hogy mit is várnak el egy esszé írás során, esetleg még magyarul sem tudja, egy-egy témakörhöz mit is kellene mondani, például mit takar az, hogy „műkedvelői tevékenység".
Úgy gondoltam tehát, hogy készítek egy könyv családot, ami részletesen leírja és bemutatja mi is történik egy középfokú nyelvvizsga különböző részein. Amennyiben már sokadszor viszed a kis sárga nyelvvizsga csekket a postára és nem szeretnéd ezt tovább folytatni akkor ez a könyvcsalád neked való. Minden vizsgarész kapott egy képviselő szörnyet. Ok azok, akitől te is nagyon félsz.
Vissza