1.056.330

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Szupervízió & Coaching 2009/2.

A Magyar Szupervizorok és Szupervizor-Coachok Társaságának lapja - VII. évfolyam 2. szám

Szerző
Szerkesztő
Szeged
Kiadó: Dél-alföldi Regionális Szupervíziós Alapítvány
Kiadás helye: Szeged
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 74 oldal
Sorozatcím: Szupervízió & Coaching
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Néhány fekete-fehér ábrával illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

TISZTELT OLVASÓ!
Előző két számunkban a coaching témaköre került a fókuszba. A tanulmányok bemutatták a coaching különböző típusait, és körbejárták a határterületi kérdéseket is.
Jelen... Tovább

Előszó

TISZTELT OLVASÓ!
Előző két számunkban a coaching témaköre került a fókuszba. A tanulmányok bemutatták a coaching különböző típusait, és körbejárták a határterületi kérdéseket is.
Jelen számunkban egy másik fontos területre helyezzük a figyelmet, a szupervízió és a pszichoterápia határkérdéseire. Magyarországon, több európai országhoz hasonlóan, a pszichoterápia kultúra meghatározó volt a szupervízió számára.
A szupervízió eszközei főleg a terápiás irányultságú módszerekből származnak, de a szupervízióban a pszichoterápia eszköztárából átvett elemeket, technikákat más módon alkalmazzuk. A szupervízióban elegendő, ha csak a szakmai élettel közvetlenül összefüggő személyes részt érintjük. Kérdés, hogy szupervíziós gyakorlatunkba hogyan építhetők be a különféle módszerek, újfajta megközelítések, hol vannak alkalmazásuk határai. A tanulmányok olyan pszichoterápiás módszerek szupervíziós szerepéről szólnak, amelyek a segítők és szupervizorok széles körében tarthatnak érdeklődésre számot.
Angster Mária Bert Hellinger szisztematikus-fenomenológikus családterápiája, közismertebb néven a családállítás magyarországi meghonosítója. Tanulmányában bemutatja, hogyan segíthet a szupervíziós munkában csakúgy, mint a terápiák során a családállítás újszerű látásmódja olyan esetekben, amelyeknél az addigi beavatkozások nem hoztak lényegi belátást. Ha tágabbra állítjuk a látószöget, és a klienst a mögötte levő rendszer részeként vizsgáljuk, rejtett dinamikákra derülhet fény.
A rendszerállítás módszerét egyre többen sajátítják el hazánkban.
Horváth Éva tanulmánya a családállító pszichoterapeuta képzés záró munkájának átdolgozása. Három történet kapcsán mindkét oldalról közelít: Mit nyújtott számára szupervizált pszichoterapeutaként a módszer, illetve hogyan alkalmazza szupervizorként, terapeutaként szupervizáltjainál, klienseinél.
Kovács Győző a pszichodráma szupervízióban betöltött lehetséges szerepéről ír. Lényegesnek tartja a szetting strukturálási technikáit, és kiemeli a szetting- és a munkafázisnál is a bizalom légkörét. Vissza

Tartalom

Szerkesztői előszó 3
TANULMÁNYOK 5
Angster Mária: Szélesre állítva a látószöget. A családállítás szempontjai a szupervízió eszközeként 5
Horváth Éva: Rendszerállítás a szupervízió gyakorlatában 23
Kovács Győző: Pszichodráma a szupervíziós gyakorlatomban 36
Elke Lambers: A terapeuta humánumának szupervíziója 51
TÁRSASÁGI HÍREK 65
Szerkesztői tájékoztató 74
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem