1.067.715

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A magyar labdarúgó bajnokcsapatok 1901-1975 (minikönyv) (számozott)

Szerző
Lektor
Budapest
Kiadó: Sportpropaganda
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Bőr
Oldalszám: 182 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 6 cm x 4 cm
ISBN:
Megjegyzés: Számozása: 0178 Számozás színe: Fekete Kiadott példányszám: 10 000 példányban, ebből 1000 példány számozott. Könyvtervező: Erdélyi János Nyomda: Zrínyi Nyomda Kiadási alkalom: Készült a Magyar Labdarúgó Szövetség 75 éves fennállása alkalmából. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. A fotók a szerző archívumából valók. A könyv pontos mérete: 40 x 60 mm.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Megtisztelő feladatnak tartom, hogy előszót írhatok a Magyar labdarúgó bajnokcsapatok című minikönyvhöz, amely háromnegyed század hazai bajnokegyütteseit ismerteti.
Hetvenöt év - hetvenhárom... Tovább

Előszó

Megtisztelő feladatnak tartom, hogy előszót írhatok a Magyar labdarúgó bajnokcsapatok című minikönyvhöz, amely háromnegyed század hazai bajnokegyütteseit ismerteti.
Hetvenöt év - hetvenhárom befejezett magyar labdarúgó-bajnokság. Óhatatlanul elérzékenyülök, ha az elmúlt időszakra visszagondolok. Természetesen nem a tízes, húszas éveket értem ez alatt, de az időszak második felét már magaménak vallhatom. A harmincas évek derekán, 12-13 évesen már játszottam a Kispest AC kölyökcsapatában, később a felnőtt első csapatban. Összesen 477 bajnoki mérkőzésen szerepeltem, s végtelenül büszke vagyok rá, hogy hosszú játékospályafutásom során egyetlenegyszer sem változtattam egyesületet.
Úgy hiszem, nem kell különösebben hangsúlyoznom, milyen boldog vagyok, hogy - a magyar labdarúgók közül elsőnek - elértem a százszoros válogatottságot.
A magyar bajnokságok egyik általános jellemzője évtizedeken át az volt, hogy jószerével minden évben akadt két-három vagy három-négy olyan nagycsapat, amelyeknek nemcsak egymás elleni találkozói jelentettek élményt a szurkolók számára, hanem szinte valamennyi mérkőzésük igazi futballcsemege volt. Olyan sok átlagon felüli képességű labdarúgó játszott ezekben az együttesekben, hogy ez a tény a legtöbbször már egymagában bizonyíték volt a magas színvonalú futballra, az átlagosnál sokkal jobb teljesítményre.
Hajdanában a BTC, később a FTC, majd az MTK számított a legjobb magyar együttesnek. A húszas évek végén zárkózott fel az UTE, illetve az Újpest, a mai Újpesti Dózsa elődje. Megemlíthetem a vidéki csapatokat is, mint például a debreceni Bocskait, a szombathelyi Sabáriát vagy a Szegedet.
A negyvenes években a Csepel, egy bajnokságban pedig a Nagyváradi AC hívta fel magára a figyelmet a ragyogó játékkal, illetve bajnoki címmel. Szolnok legjobbjai is mutogatták oroszlánkörmeiket. Vissza

Tartalom

73 labdarúgó-bajnokság7
Tájékoztató15
Bajnokcsapatok (1901-1975)23
Bajnokcsapatok emblémái171
Érdekességek 75 év bajnokságaiból177

Szűcs László

Szűcs László műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Szűcs László könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem