Előszó
Az informatika-számítástechnika terén számtalan kézi-, szak- és tankönyv próbálja az adott területen fontosnak tartott ismereteket átadni, gyakran eltérő módszerrel és sikerrel.
Az egyesületünk által szervezett továbbképzéseken jobbára avval szembesültünk, hogy ezek a kiadványok - legyenek szakmailag bármennyire is kiválóak - általában a programok és nem a problémák oldaláról közelítenek, azaz egy-egy eszköz leírását valósítják meg, de kevés példát mutatnak arra, hogy miért kell az az eszköz.
Kiadványunk célközönségének a nem informatika szakos pedagógusokat tekintjük. Nekik szólnak a példák, az ö szemszögükből vizsgáljuk az eseteket, az ő mindennapjaikban megjelenő problémák informatikai (szövegszerkesztő és táblázatkezelő) eszközökkel történő megoldásához adunk útmutatást.
Ez a célközönség kellően tág ahhoz, hogy informatikai alapismeretei roppant változatos képet mutassanak. E kiadvány szerzői feltételezik, hogy a könyvüket használni szándékozók számára nem jelent gondot a Windows nyújtotta környezetben való munkavégzés, azaz legalább alapvető számítástechnikai ismeretekkel rendelkeznek. Azoknak, akik e feltételt még nem teljesítik, ajánljuk Melega Kálmán: Office tanársegéd című - szintén egyesületünk kiadásában jelent meg - könyvét.
Nem állítjuk azonban, hogy e kiadványt nem tudják haszonnal forgatni azok a nem pedagógus, de a jelzett előfeltételeket teljesítő érdeklődők, akik szeretnének az általunk felvállalt szakterület itt bemutatott két programjával alaposabban megismerkedni.
Nem gondoljuk, hogy kiadványunk hibátlan, de tudjuk, hogy javítható. Örömmel veszünk minden olyan értékelő, módosító, vitatkozó megjegyzést, ötletet, amely a szerzőkkel való konzultáció után beépíthető a könyvbe.
Örömmel vesszük továbbá, ha kollégáink - műveljék bár a pedagógus szakma bármely területét - fokozottabb érdeklődést tanúsítanak továbbképzéseink iránt, ahol az adott területen jártas kollégáik közreműködésével tehernek szert újabb ismeretekre.
Tanfolyamainkról honlapunkon (www.isze.hu) keresztül tájékozódhatnak.
Reményeink szerint ez a kiadvány is elősegíti az informatika e két eszközének egyre szélesebb körű és értő használatát.
Amennyiben a kiadványban hibát, megoldatlan problémát találnak, kérjük, hogy juttassák el a kiadónak (1133 Budapest, Vág utca 2/C.; isze@isze.hu)!
Budapest, 2005. július
a kiadó
Vissza