Előszó
Szombatiskolai tanulmányok 1931 január 3-tól március 28-ig.
1. Tanulmány. - Január 3.
A keresztség és annak jelentősége.
1. Milyen intézkedéseket tett a végtelen szeretet, hogy megengesztelje...
Tovább
Előszó
Szombatiskolai tanulmányok 1931 január 3-tól március 28-ig.
1. Tanulmány. - Január 3.
A keresztség és annak jelentősége.
1. Milyen intézkedéseket tett a végtelen szeretet, hogy megengesztelje a világ bűneit? Róma 5, 20. 21.
2. Melyik hamis következtetéstől akarja Pál apostol megóvni a hívőket? Miáltal világítja meg Róma 5, 20. 21. kijelentését? Róma 6, 1.
3. Mivel okolja meg válaszát az apostol? 2. v. „Távol legyen!" Szószerint: „Nem úgy van." Helytelen dolog azt gondolni, hogy Isten megbocsátja a bűnöket és az ember tovább követheti el a bűnöket. Ha a megbocsátó kegyelem a törvény, áthágását idézné elő és ha Isten állandóan megbocsátaná az el nem hagyott és meg nem bánt bűnöket, akkor Isten működése az ő saját uralma ellen irányulna. De az a bűnös is, aki szakadatlanul elhanyagolja Isten követelményeit, mert nem is igyekszik felfogni azoknak igazi jelentőségét, teljesen fogékonytalanná válik a feltétlen engedelmesség szükségessége iránt. Lelkét eltompítja a kegyelemmel szemben és sajátmagának legnagyobb ellenségévé válik. A bocsánatot nyert bűnösnek így kellene szólnia: Hogy bűnözhetnék én tovább is, aki meghaltam a bűnnek, mikor a bűn halálra itél engem. (Lásd Titus 2, 11-14.)
„Az újjászületésnél a szív összhangba jut Istennel és az ő törvényével. Ha a bűnösben létrejött ezen hatalmas átalakulás, akkor a halálból az életre, a bűnből a szentségre, az áthágás és lázadásból az engedelmesség és hűség állapotába ment át. Megszűnt az Istentől való elidegenedés régi élete és kezdetét vette a kiengesztelődés, a hit és a szeretetnek új élete. (Nagy küzdelem 538. old. német kiadás.)
4. Mit jelent a Krisztus Jézusba való megkeresztelkedés 3. v.
„Avagy nem tudjátok-e?" A kérdés felvetésének a módja mutatja, hogy a keresztények tudatlansága e pontban megbocsáthatatlan dolog.
Vissza