Előszó
Ez a könyv sok szempontból hiányosnak mondható. Nem viszem túlzásba a magyarázgatást, hiszen éppen az a célom, hogy az olvasó maga oldja fel a kérdőjeleket. Az ehhez szükséges módszertani segédlet viszont adott! Ez az isteni működésrend.
Mindenekelőtt, ha igazán meg akarok ismerni valamit, még az ellenvéleményt is meghallgatom, fontolóra veszem és érvekkel alátámasztva vetem el, vagy ha nincs kellő érvem ellene, mindaddig elfogadom, amíg nem találok megalapozott ellenérvet. Ha így teszek, az tisztességes, ha nem így, magamat minősítem, nem az ellenfelet.
Egy bennem lejátszódott folyamatot is szeretnék elétek tárni. Elnézést, ha valakit sértene a tegezés, de:
1. az Élőlelkek, mivel egyszerre teremtettek, egyidősek. A biológiai kor, vagy nem, a maga mulandóságával nem játszik szerepet. A királyokat, sőt Istent magát is mindig tegeztük és tegezzük ma is.
2. Úgy érzem, testvérek között lehet közvetlenebb a hang. És én valóban így tisztellek, szeretlek valamennyiőtöket. (Ha ez kissé nagyképűnek tűnő kijelentés is.)
Szerkezetileg ez egy nagyjából időrendi sorrendet jelent. Ez két fejezetet ad. Az első fejezet egyik részeként a 'Fából faragott királyfi" (dramatizált) szövegét adom közre. Nem irodalmi értéke, hanem a hangulati, érzelmi rávezetés lehetősége okán. Ezután a "szerves kultúra" előadásokon tanultak alapján építkező és az ott elhangzottakat megérteni, elmélyíteni hivatott versikék, gondolatsűrítmények következnek (kb. 1984-ből).
A második fejezet a tulajdonképpeni könyv. Ez a könyv kerek egészet szeretne nyújtani. Váljék egész-ségedre!
Vissza