Előszó
A Székelyföld útikalauz első kiadása 2001-ben jelent meg azzal a nyilvánvaló céllal, hogy segítségével könnyebben eligazodjon a hozzánk látogató idegen, de amint utólag kiderült, a helyiek is...
Tovább
Előszó
A Székelyföld útikalauz első kiadása 2001-ben jelent meg azzal a nyilvánvaló céllal, hogy segítségével könnyebben eligazodjon a hozzánk látogató idegen, de amint utólag kiderült, a helyiek is eredményesen használták az információkat a környék megismerésében.
Arra vonatkozóan, hogy mi kerüljön be egy útikönyvbe, a vélemények igen eltérőek. Ez abból adódik, hogy az emberek érdeklődési köre és ismeretszintje is nagyon változatos. Ezért nehéz a válogatás az összegyűjtött anyagból. Véleményünk szerint a helyismeret a szülőföldszeretetnek is alapja lehet.
Az utóbbi négy évben történt változások szükségessé teszik az újabb, bővített kiadást. Változások történtek az infrastruktúra terén: építkeztek, restauráltak, felújítottak épületeket, átszerveztek intézményeket. A közigazgatás terén is beindult egy folyamat az önállósodás irányába. Falusi települések városi rangot kaptak. Pl. Nyárádszereda, Erdőszentgyörgy, Nagysármás. Megyei jogú városokká lettek Gyergyószentmiklós és Maroshévíz. Népszavazással külön községekké váltak Csíkmadaras, Csíkszenttamás, Csíkrákos, Csíkkozmás, Csíkszentlélek, Csíkszentimre, Csíkcsicsó, Máréfalva, Galambfalva, Árkos, Kézdiaimás, Dálnok, Mikóújfalu, Sepsibükszád, Kibéd, Koronka, Sóvárad, Mezőbere, Mezőmadaras.
A bővítésként megjelenő adatok a 2004-es év végéig történteket tartalmazzák a teljesség igénye nélkül.
A Székelyföld útikalauz III. kiadása számos fényképpel igyekszik színesebbé, vonzóbbá tenni témánkat. Ezúton kíván mindenkinek tartalmas kikapcsolódást is ismeretekben gazdag utakat.
Vissza