1.066.283

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Szalmaország (dedikált példány)

A szalmafonás hagyománya a XX. században Magyarországon

Szerző
Grafikus
Lektor
,
Kiadó:
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 96 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 29 cm x 21 cm
ISBN: 963-640-663-4
Megjegyzés: Sülye Károlyné Boros Klára, az egyik szerző által dedikált példány. 16 oldalas színes fotómelléklettel. Fekete-fehér fotókkal és illusztrációkkal.

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


TüskésTünde Pécsett született, 17 éve él Budapesten. Középiskolai angol tanár, szalmafonó, három gyermek édesanyja. A szalmafonást erdélyi és angol mesterektől sajátította el. Többnyire egyedi munkákat készít, amelyekben ötvözi a magyar és az európai szalmafonó hagyományokat. Több egyéni kiállítása volt, s munkáival pályázatokon is sikereket ért el. Tudását a „Szalmababák, kalásztündérek - a búzafonás alapiskolája" című könyvében adta közre, mely az első gyakorlati kézikönyv volt Magyarországon ebben a témában. Közel egy évtizede kutatja az európai és magyar szalmafonó hagyományokat. Ellátogatott Európa szinte összes szalmamúzeumába, gyűjti az erdélyi, jugoszláv, orosz és svájci szalmafonás még föllelhető kincseit. Tanulmányai a „Mesterség és Művészet" és a „Magyar Iparművészet" című lapokban jelennek meg. Rendszeresen tart előadásokat, bemutatókat. Szakmai tanácsadóként vett részt a törökszentmiklósi Szalmagaléria létrehozásában és az I. Nemzetközi Szalmakonferencia... Tovább

Fülszöveg


TüskésTünde Pécsett született, 17 éve él Budapesten. Középiskolai angol tanár, szalmafonó, három gyermek édesanyja. A szalmafonást erdélyi és angol mesterektől sajátította el. Többnyire egyedi munkákat készít, amelyekben ötvözi a magyar és az európai szalmafonó hagyományokat. Több egyéni kiállítása volt, s munkáival pályázatokon is sikereket ért el. Tudását a „Szalmababák, kalásztündérek - a búzafonás alapiskolája" című könyvében adta közre, mely az első gyakorlati kézikönyv volt Magyarországon ebben a témában. Közel egy évtizede kutatja az európai és magyar szalmafonó hagyományokat. Ellátogatott Európa szinte összes szalmamúzeumába, gyűjti az erdélyi, jugoszláv, orosz és svájci szalmafonás még föllelhető kincseit. Tanulmányai a „Mesterség és Művészet" és a „Magyar Iparművészet" című lapokban jelennek meg. Rendszeresen tart előadásokat, bemutatókat. Szakmai tanácsadóként vett részt a törökszentmiklósi Szalmagaléria létrehozásában és az I. Nemzetközi Szalmakonferencia szervezésében. A Szalmafonók Országos Baráti Körének és az angol Guild of Strawcraftsmen tagja.
^gjjjjjjM^ Sülye Károlyné Boros Klára 52
éves, népművelő-könyvtáros és mentálhigiénés felsőfokú végzettségű. Három gyermek ^J édesanyja. 16 éve a Törökszent-
miklósi Városi Művelődési Központ igazgatója. 1991-ben az első országos kalászfonó pályázat meghirdetésével indította el a szalmafonás magyarországi újjáéledését. Pályázatok, táborok, tanfolyamok, vándorkiállítások szervezésével, az Országos Szalmafonók Baráti Körének működésével vált egyre népszerűbbé a szalmafonás hagyományán^ továbbélése. A 2000. július 14-én megnyíló SZALMAGALÉRIA az országban, de talán Közép-Európában is egyedülálló, megőrzi, s népszerűsíti az ügyeskezű szalmafonók munkáját. Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Szalmaország (dedikált példány) Szalmaország (dedikált példány) Szalmaország (dedikált példány) Szalmaország (dedikált példány) Szalmaország (dedikált példány) Szalmaország (dedikált példány)

A gerincen bejegyzés látható.

A címlapon az egyik szerző, Sülye Károlyné Boros Klára névre szóló dedikációja látható.

Állapot:
15.000 ,-Ft
75 pont kapható
Kosárba