Előszó
KEDVES OLVASÓ!
A kezében tartott kiadvány a magyar felsőoktatási intézmények képesítési követelményekkel meghatározott, illetve szakindítási engedéllyel rendelkező alapképzési szakjait gyűjti össze. Célja az, hogy a felsőoktatásba jelentkezők áttekintést nyerhessenek a választékról az egyes szakokon folyó képzés céljáról az oktatott főbb tantárgyakról és tématerületekről megkönnyítve ezzel a választást. A hitéleti képzés tekintetében a képesítési követelményeket az egyházi egyetemek és főiskolák a rájuk vonatkozó egyházi szabályok alapján határozzák meg, ezért e kiadvány ezeket a szakokat nem tartalmazza.
HASZNÁLHATÓ tehát kiadványunk
- a szakok képzési céljának megismerésére,
- a megszerezhető szakképesítés és tudás vázlatos áttekintésére,
- a szakon folyó oktatás főbb területeinek megismerésére,
- a szakok képzési tartalmának összehasonlítására,
- a felsőoktatás képzési kínálatának áttekintésére.
NEM HASZNÁLHATÓ e könyv
- felsőoktatási intézménybe való konkrét jelentkezéshez (könyvünknek a szakok általános ismertetése a célja, így nem foglalkozik azzal, hogy az egyes szakokat melyik egyetem vagy főiskola hirdeti meg, illetve hogy az adott évben meghirdetik-e egyáltalán),
- a jelentkezés és a felvétel feltételeinek megismerésére,
- az egyes intézmények konkrét tanterveinek megismerésére.
A szakok ismertetése minden esetben egy rövid táblázattal kezdődik. Az itt szereplő adatok értelmezéséhez a következők tartoznak hozzá:
a képzés szintje
A felsőoktatási intézményekben az alapképzés főiskolai és egyetemi szinten folyhat. A könyvben az egyetemi szintű képzést, a főiskolait jellel külön is jelezzük.
képzési idő
A táblázatokban megadott képzési idő általában a nappali tagozaton folyó képzésre vonatkozik. Az esti, levelező vagy távoktatási tagozatokon a képzési idő - az alkalmazott oktatási formától és módszerektől függően - ezzel az időtartammal azonos vagy hosszabb.
Vissza