Előszó
Sokat beszélünk tudományos-technikai haladásról, gazdasági fejlődésről, s közben nem vesszük észre, mennyire eltávolodtunk mindattól, ami az anyagi javakon túl alapvető létszükségletünk. Néhány...
Tovább
Előszó
Sokat beszélünk tudományos-technikai haladásról, gazdasági fejlődésről, s közben nem vesszük észre, mennyire eltávolodtunk mindattól, ami az anyagi javakon túl alapvető létszükségletünk. Néhány évtizede még természetes volt mindenki számára a tiszta levegő, a jő ivóvíz és a háborítatlan táj.
Az, hogy hazánkban 1976-ban törvény született az emberi környezet védelméről, arra a felismerésre épült, hogy az élet minősége elválaszthatatlan környezetünktől, és ez a környezet az utóbbi évtizedekben veszélybe került. Törvény szabályozza a víz, a levegő, a talaj, a természet védelmét.
A kormányzati intézkedések mellett a társadalmi tudat formálására is szükség van, mert az okozott környezeti ártalmakat a társadalom tagjai okozzák, s csak társadalmi összefogássál szüntethetők meg. Megyénkben a környezeti elemek állapota - néhány kis kiterjedésű területtől eltekintve - jónak mondható. Az, hogy 30-ÚO év múlva milyen lesz környezetünk, a mostani gyermekeken és az őket tanító, nevelő szülőkön, pedagógusokon múlik. Ismerjük a pedagógusok munkáját, a velük szemben támasztott igényeket, ezért nem is több munkát, hanem munkájukban a környezetvédelmi szemlélet erősítését kérjük.
Segíteni kívánunk e kötettel, melyben bemutatjuk természeti értékekben gazdag megyénk környezetvédelmi helyzetét, megoldandó feladatainkat. Szeretnénk, ha hasznára, javára válna mindenkinek, aki kézhez veszi és olvassa.
Vissza