Előszó
Ez a könyv a dokumentumok készítésében még nem elég jártas kollégák kérésére készült.
Munkám során, konzultációk, tapasztalatcserék, tanfolyamok, graduális képzések alkalmával gyakran...
Tovább
Előszó
Ez a könyv a dokumentumok készítésében még nem elég jártas kollégák kérésére készült.
Munkám során, konzultációk, tapasztalatcserék, tanfolyamok, graduális képzések alkalmával gyakran bosszankodtam, miért nem ajánlhatok olyan irodalmat, melyben a szükséges szabályzatminták megtalálhatóak, s mind a hallgatók, mind az iskolapadokból frissen kikerültek számára mankót adhatnak.
Arra gondoltam, milyen nagy segítséget jelentett volna nekem - kezdő népművelőként, új vezetőként - egy ilyen gyűjtemény, ha rendelkezésemre állhatott volna! Annak idején szinte bibliaként forgattuk a BMK kiadványát; a munkaügyi kézikönyvet, amíg a törvények változása miatt el nem avult. Szabályzatminták viszont sajnos abban sem voltak. Tapasztaltabb vezetők, ma is féltékenyen őrzik szabályzataikat, nem mindenki segít szívesen fiatalabb kollégáinak.
Elhatároztam, hogy elsősorban az ő kedvükért, s oktatómunkám megkönnyítése miatt elkészítem ezt a gyűjteményt, melyben közel húsz év tapasztalata, s egy-két felügyeleti vizsgálat megmérettetése összpontosul.
Bízom abban, hogy a tapasztaltabb kollégák is szívesen forgatják majd a könyv lapjait s talán ötleteket kapnak intézményük „ Alkotmányának " elkészítéséhez, felülvizsgálatához. Egy jó Alapító Okirat s a hozzá tartozó SZMSZ valamint az azt kiegészítő szabályzatok megvédik az intézményt. Az érvényes szabályok, rendeletek s az azt kiegészítő belső utasítások segítik a mindennapi működést. A gyűjteményt úgy állítottam össze, hogy ne csak a nagy intézmények, hanem az általános művelődési központok (AMK-k) is használhassák, de ötleteket, segítséget kaphatnak az Önkormányzatok képviselői, a Polgármesteri Hivatalok munkatársai is intézményeik Alapító Okiratainak elkészítésében, gazdálkodásának ellenőrzésében.
Vissza