Előszó
Tisztelt Sportszakemberek, Kedves Olvasók!
Önök egy sikeres videokonferencia-sorozat lezárásának nyomtatott értékelését tartják a kezükben. Először engedjék meg, hogy az ötlet
gazdájának gratuláljak. Felesleges és fárasztó utazások helyett, a technika vívmányának segítségével született meg az elképzelés: legyen egy olyan konferencia, melynek köszönhetően az ország több településén, számos oktatási intézményben egyszerre szerezhetnek információkat az érdeklődők.
Nagyon sokan, akik most olvassák e kiadványt, tevőlegesen is komoly szerepet vállaltak az idei esztendő konferencia-sorozatának megszületésében és sikeres lebonyolításában.
Büszkék lehetnek munkájukra azok a sportszakemberek és sportvezetők, akik partnerként álltak a kezdeményezés mellé. Erőfeszítéseiknek
köszönhetően hiánypótló kiadvány születhetett. Méltó megkoronázása az eltelt hónapok során megrendezett értekezleteknek, eszmecseréknek, konferenciáknak. Megvalósult az ötletgazdák elsődleges célja, miszerint a technika segítségével fejlesszük a sporthálózatot.
Azt gondoljuk, hogy továbbgondolásra érdemes elképzelések születtek, és reméljük nem csak az ötletek kitalálói büszkék munkájukra, hanem azok is, akik megértették, elfogadták és jónak találták azt.
Hatalmas tudást halmoztak fel az eltelt időszak alatt azok a magyar sportszakemberek, fiatal sporttudósok, akik segítették e folyamatot. Néhányan közülük e kiadvány oldalain is megosztják gondolataikat. A kötet minden cikkéből érződik a szakma szeretete és ismerete. Az olvasó, hasznos, értékes, praktikus információkat és megfontolandó írásokat, javaslatokat tart a kezében.
Beindult egy integrációs folyamat, amelyet valóban az „együtt gondolkodás" vezényelt. Egybevág az ötlet és a Nemzeti Együttműködés Kormányának sportfejlesztéssel kapcsolatos elképzelése. Az alapelvekkel mindenki egyetértett. Növelni kell a sport és a sportos életmód népszerűségét, de nem hanyagolhatjuk el sportlétesítményeinket sem, ugyanakkor megállapítható az is, hogy a versenysport fejlődéséhez szélesebb társadalmi bázisra van szükség. Hosszasan sorolhatnánk a feladatokat.
Stratégiai cél, hogy a magyar lakosság körében a rendszeresen sportolók aránya hosszú távon az európai átlagnak megfelelően 25-30%-ra növekedjen. Köztudott, hogy Magyarországon a felnőtt népesség mindössze 9%-a mozog - legalább heti két alkalommal, minimum fél órát - rendszeresen.
Vissza