Fülszöveg
UTAT MUTATNAK
Azon a nyár eleji napon, amikor a tízesztendős kisfiú (és édesanyja) elérzékenyülve jelentette be, hogy bármennyire szereti is az atlétikát, a társaságot, felettébb nehéz döntést meghozva kénytelen hátat fordítani a futópályának, ugyanis választás elé került, és ő bizony az új szerelem, a rövid pályás gyorskorcsolya mellett döntött, ezen könyv első terve is elkészült. Az esztendő történései természetesen voltaképpen naponta írták át, ugyanakkor mindvégig fix pontként ott szerepelt az elején négy fiatalember sporttörténelmi tettének feldolgozása. Négy olyan fiatalemberé, akik a felejthetetlen phjonghcsangi napon hazánk első téli olimpiai aranyérmét szerezve alapjaiban változtattak meg mindent, abszolút reflektorfénybe helyezve egy addig is sikeres, ámde az eszementen felgyorsult világban talán kevésbé szemünk előtt lévő sportágat. „Olimpiai bajnok szeretnék lenni, mint ők!" - mondta Borisz búcsúzóul, aki áhítattal néz a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor,...
Tovább
Fülszöveg
UTAT MUTATNAK
Azon a nyár eleji napon, amikor a tízesztendős kisfiú (és édesanyja) elérzékenyülve jelentette be, hogy bármennyire szereti is az atlétikát, a társaságot, felettébb nehéz döntést meghozva kénytelen hátat fordítani a futópályának, ugyanis választás elé került, és ő bizony az új szerelem, a rövid pályás gyorskorcsolya mellett döntött, ezen könyv első terve is elkészült. Az esztendő történései természetesen voltaképpen naponta írták át, ugyanakkor mindvégig fix pontként ott szerepelt az elején négy fiatalember sporttörténelmi tettének feldolgozása. Négy olyan fiatalemberé, akik a felejthetetlen phjonghcsangi napon hazánk első téli olimpiai aranyérmét szerezve alapjaiban változtattak meg mindent, abszolút reflektorfénybe helyezve egy addig is sikeres, ámde az eszementen felgyorsult világban talán kevésbé szemünk előtt lévő sportágat. „Olimpiai bajnok szeretnék lenni, mint ők!" - mondta Borisz búcsúzóul, aki áhítattal néz a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor, Burján Csaba kvartettre. A példaképekre.
Megannyi küzdelem, verejtékkel megvívott csata, drámai pillanat, örömmel, örömkönnyel vagy éppen bánattal átitatott nap szül újabb és újabb példaképeket szerte a világban, így a mi tehetséges nemzetünk bármely szegletében, 2018-ban is dagadhatott a keblünk, és büszkén konstatálhattuk: sportnemzet vagyunk!
A 30. ünnepi évkönyv, az 512 oldal+36 oldalnyi eredménymelléklet ennek tudatában igyekszik felidézni az esztendő történéseit, köztük a kiemelt események, a téli olimpia, a labdarúgó-világbajnokság, a Budapesten pazarul megrendezett birkózó-világbajnokság, és nem utolsósorban az ifjúsági olimpia mozzanatait-ez utóbbi kristálytiszta képet ad arról, hogy nem pusztán a múlt és a jelen fényes, hanem a jövő is reménykeltő, tehát a sport stratégiai ágazattá nyilvánítása aranyéremmel felérő döntésnek bizonyult. Természetesen nem maradhatott ki a könyvből a parasport, a szabadidősport, a fair play vogy éppen a nem olimpiai sportágak megemlítése sem, emlékezünk elhunyt bajnokainkra, az elmúlt esztendőkhöz hasonlóan interjúk, portrék készültek a hősökkel, a hősökről, valamint a szerzők szubjektív írásokkal is emlékeznek a bizonyos momentumokra. És az olimpiai bajnok váltó, edzőik exkluzív fotósorozatát még ki sem emeltük, pedig - maradjunk annyiban, érdemes megtekinteni, hiszen nem a megszokott jeges környezetben láthatók a kedvencek. Emlékezetes évhez ugyanis emlékezetes „köntös" dukál.
Amler Zoltán
Vissza