Előszó
Részlet:
"HARMINC ÉV UTÁN
Hol volt, hol nem volt, a Gyöngyös patakon innen, a Perint patakon túl, ahol valaha Claudius császár volt az úr, szóval SzombathelySavariában éppen 30 esztendeje, hogy megjelent egy karcsú könyv, a SOR. 10 fiatal költő antológiájaként hirdette a címlap, s ebből a tízből, három „legény" azóta is a vasi megyeszékhelyen él, ír, dolgozik pedagógusként.
A többiek? Szétszéledtek a nagyhazában. Lett közülük népművelő (Devecsery Zoltán), hivatásos politikus (Vadász János), ismert médiaszereplő (Vinkó József), a „kilencek-csoport" jelese (Konczek József), sőt Kossuth-díjas is (Nagy Gáspár)! Van, akinek a mai sorsáról semmi, vagy alig valami tudható. (Márffy Ibolya, Csikós József)
Az itt(hon) maradt három - akár a mesében, a legidősebb (Pödör György), a középső (Devecsery László), és a legkisebb fiú (Balogh József) - a megye ismert közéleti alakjai, számtalan országos és helyi antológia mellett önálló kötetek publikálói lettek.
Egyikük (Pödör György) az ásványok világának avatott szakértője és szerelmese, másikuk (Devecsery László) drámapedagógusként színpadi mozgásstúdiósaival megannyi szereplés rendezője, szakíró, tankönyvszerző. A harmadik hozzá hasonló utat járt be, gyermekszínjátszókat vezet, tankönyvet ír, szövegíróként több albumot jegyez.
A régióban való lét, a versszeretet, a pedagógiai felelősségvállalás, a közéleti szereplés, a csönd keresése, a szellemi barátság összetartja és élteti őket azóta is, immáron 30 éve. (Ez bizony már szombathelyi irodalomtörténet.)
E jubileum „ürügyén" újra együtt-hármasban mutatják be magukat, stílusosan 30-30 oldalon, ki-ki az eltelt idő termésének lírai válogatásával, s gondolnak jó szívvel a nemrég elhunyt kötetlektorra, a költőre, Takács Imrére is."
Vissza