1.066.457

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Sopron - Patikamúzeum

Szerkesztő
Fotózta
Budapest
Kiadó: TKM Egyesület
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 16 oldal
Sorozatcím: Tájak-Korok-Múzeumok Kiskönyvtára
Kötetszám: 106
Nyelv: Magyar  
Méret: 17 cm x 13 cm
ISBN: 963-555-617-9
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Sopronban 1867 óta működik múzeum. 1895-ben jött létre Paur Iván neves régész magángyűjteményéből a "Sopron megyei Régészeti Tásulat Múzeuma". Az 1898-ban egyesült két gyűjtemény - részben helyi... Tovább

Előszó

Sopronban 1867 óta működik múzeum. 1895-ben jött létre Paur Iván neves régész magángyűjteményéből a "Sopron megyei Régészeti Tásulat Múzeuma". Az 1898-ban egyesült két gyűjtemény - részben helyi gyógyszerészek adományaiból már jó néhány értékes darabot tartalmazott a gyógyszerészet és egészségügy múljtából.
A soproni gyógyszerészet múltjának neves kutatói nagy lendületet adtak a gyűjtemény kialakulásának. Koritsánszky Ottó, a Magyarországi Gyógyszerész Egyesület későbbi ügyvezető igazgatója, a Nemzetközi Gyógyszerész Szövetség alelnöke ifjúkorában egy évig dolgozott a soproni "Oroszlán" gyógyszertárban (1903). Ezalatt levéltári kutatásokat végzett a helyi gyógyszerészet történeti adataiból, melynek eredményeit dolgozatban tette közzé.
1932-ben a Magyarországi Gyógyszerész Egyesület Sopronban rendezett közgyűlése alkalmából ismertette Házi Jenő soproni főlevéltáros a város gyógyszertárainak múltjával foglalkozó és nyomtatásban is megjelent munkáját.
A II. világháború után Csatkai Endre múzeumigazgatónak több közleménye jelent meg e témakörből. Csatkai gyűjtéseivle jelentősen gazdagította a múzeum orvosi és gyógyszerészeti anyagát.
A magyar gyógyszerésztörténészek közül még Halmai János egyetemi tanár - volt soproni diák - foglalkozott a város gyógyszerészetének múltjával. Soproni látogatásai alkalmával rendszeresen kutatott a városi levéltárban.
A múzeum és a város gyógyszerészeinek együttműködése révén fokozatosan sor kerülhetett a múlt emlékeinek védelmére, összegyűjtésére és bemutatására. Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Sopron - Patikamúzeum Sopron - Patikamúzeum
Állapot:
860 ,-Ft
7 pont kapható
Kosárba