1.067.317

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Séta a Budai Várban

Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Tájak Korok Múzeumok Szervező Bizottsága
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 16 oldal
Sorozatcím: Tájak-Korok-Múzeumok Kiskönyvtára
Kötetszám: 7
Nyelv: Magyar  
Méret: 16 cm x 12 cm
ISBN: 963-555-207-6
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A budai vár Budapest középpontjában, a Duna jobb partján emelkedő 60-70 méter magas és körülbelül 1,5 km hosszú dombon épült műemléki negyed.
A várnegyed kis utcái, terei, múzeumai és történelmi... Tovább

Előszó

A budai vár Budapest középpontjában, a Duna jobb partján emelkedő 60-70 méter magas és körülbelül 1,5 km hosszú dombon épült műemléki negyed.
A várnegyed kis utcái, terei, múzeumai és történelmi emlékei sokat mondanak el az ország viszontagságos történelméről.
A budai várnegyed déli részén épült a királyi palota, attól északra a volt polgárváros utcái húzódnak, nagyjából párhuzamosan.
Első építői védelmi okokból - tatár támadások ellen - emeltek itt várat 1242-ben. E köré épült a következő három békés évszázad alatt vagy háromszáz kőből való ház, tizenkét templom és egy kolostor, vagyis egy virágzó középkori város, amely fénykorát a reneszánsz korban, Corvin Mátyás (1458-1490) idejében élte. 1541-ben a török hadak Budát is megszállták. Az ostrom sokat rombolt, a török építésnek viszont kevés emléke maradt. Az 1686-ban Buda visszafoglalásáért folytatott csata újból romhalmazzá tette a várat. Magyarország a Habsburg birodalom része lett, és Buda újjáépítése csak igen lassan indult meg. A XVII. század végén, a XVIII. században a Habsburg-uralkodók hivatalnokaikat költöztették Budára, és német lakosságot telepítettek a vár környékére, ahol így egy új város alakult ki. A pompás középkori királyi vár romjai fölött új barokk palota épült. Az 1848-49-es magyar szabadságharc során új ostromot állt ki a budai vár, amelyet Ferenc József császár uralma alatt viszonylag gyorsan helyreállítottak, sőt a királyi palotát további épületrészekkel gazdagították. A második világháború után nem maradt ép ház a budai várban. A német fasiszták a főváros utolsó pontjaként védték ezt a területet, és csak kiégett romok maradtak a Várhegyen. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem