Előszó
Részlet:
"A természet, a növény, a virág szeretete, ápolása, közelsége az embert varázsába fogja, kényszeríti a "szép" felismerésére, felhasználására, környezete kellemesebbé tételénél....
Tovább
Előszó
Részlet:
"A természet, a növény, a virág szeretete, ápolása, közelsége az embert varázsába fogja, kényszeríti a "szép" felismerésére, felhasználására, környezete kellemesebbé tételénél.
Dísznövények azok a növények, amelyeket virágaik szépségéért, lombjuk díszítő értékéért, különleges alakjukért, termésük esztétikai hatása miatt termesztenek díszítési célból. A dísznövények számos növényrendszertani egységbe tartoznak, ezért csoportosításuk alapja gyakorlati osztályozás, így a dísznövényeket két nagy csoportra osztjuk:
1. szabadföldi és
2. üvegházi dísznövényekre.
1. Szabadföldi dísznövényeink a nálunk őshonos, vagy hasonló klímából idekerült és a nálunk meghonosodott növények, amelyeknek közös jellemzőjük, hogy klímánk alatt állandóan szabadban élnek és tenyésznek. Ebbe a csoportba tartoznak:
a) az egynyári virágos növények,
b) a kétéves (kétnyári)
c) a lágyszárú évelők,
d) a díszcserjék és e) a díszfák - fásszárú növények, amelyek lehetnek - lombjuk alakja szerint: tűlevelűek és lomblevelűek, - lombjuk élettartama szerint: lombhullatók és örökzöldek.
2. Az üvegházi dísznövények közé más klímából,, rendszerint a melegebb éghajlat alól hozzánk került növényeket soroljuk, amelyeket fejlődésük, létük ideje alatt egészben vagy részben zárt helyen kell tartanunk, mert csak így biztosíthatjuk életfeltétel igényüket. Hőigényük alapján megkülönböztetünk: meleg-, mérsékelt-, és hidegházi növényeket."
Vissza