1.067.681

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Galaktika 299.

Tudományos-fantasztikus folyóirat - XXXVI. évfolyam, 2015. február

Szerző
Budapest
Kiadó: Metropolis Media Group Kft.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 112 oldal
Sorozatcím: Galaktika
Kötetszám: 299
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 16 cm
ISBN:
Megjegyzés: Színes és fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Kedves Olvasó!
James Cameron fantáziájának köszönhetjük a T1000-es folyékony robotot. Pedig nem történt más, mint hogy rájött, a komputer-animáció két speciális effektjét összerakva valami... Tovább

Előszó

Kedves Olvasó!
James Cameron fantáziájának köszönhetjük a T1000-es folyékony robotot. Pedig nem történt más, mint hogy rájött, a komputer-animáció két speciális effektjét összerakva valami teljesen újat alkothat. Az 1989-ben elkészült, A mélység titka című filmjében szerepelt az idegen lény, aki egy tengervízből tekergő csápként jelent meg. Erre kellett ráhúzni a tükröződő krómeffektet, és már adva volt a trükk-háttér, már csak fantázia kellett hozzá, hogy ebből megszülessen a T1000-es.
Gyerekként látta ezt a filmet egy amerikai kisfiú, akit lenyűgözött a folyékony robot. Később a srác elvégezte a gimnáziumot, egyetemre ment, és mérnök lett belőle. De a T1000-es ötlete nem hagyta nyugodni. Műszaki fejjel kezdett el gondolni a problémán. Nem a robot a lényeg, hanem a legkisebb egység. A csepp, amiből a folyadék összeáll. Kell lenni egy legkisebb egységnek, amely önállóan működik, energiaforrása van, érzékelői, egy feldolgozóegysége. Feldolgozza az ingereket, reagál rájuk. És ami a legfontosabb: kapcsolatot tart fenn a többi hozzá hasonló cseppel, és össze tudnak kapcsolódni. így jön létre a folyadék. Ezt a legkisebb egységet kell elkészíteni és sokszorosítani. A fiatal mérnök próbálkozott, épített, és sikerült valamilyen kezdetleges alapegységet létrehoznia, amely nem igazán kicsi, nem is csepp formájú, mert a prototípus bizony egy húszcentis kocka volt. Pontosabban hat darab. De ezek össze tudtak kapcsolódni, együtt mozogni, és bizonyos kommunikáció is volt közöttük.
Mert nem a méret a lényeg, hanem az, hogy létrehozza a működő alapegységet, ha ez kész van, akkor a következő feladat a méretét akkorára csökkenteni, hogy több darab kelljen ahhoz, hogy megláthassuk.
A kockákról a videót már sok éve láttam. Nemrégiben ismét láttam egy videót, ismét egy kockát, egy másik kutatócsoport fejlesztését. Ez az ötcentis kocka képes volt egyik oldaláról a másikra fordulni, majd hirtelen felpattant, és az egyik élén egyensúlyozott. Aztán egy újabb ugrás, és megállt a sarkán. Jobbra, majd balra pörgött, megállt, mintha lebegne az asztal felett.
Ha ez így megy tovább, lassan aggódva figyelhetem a motoros rendőrök szemüvegét, nincs-e furcsa krómos csillogása. Vissza

Tartalom

Robert Sheckley: Ezután soha többé nem lesz háború 6
Interjú Cory Doctorow-val 26
John Scalzi: Flappy Bird nem jár? 30
A furcsa idő 32
Mary Rickert: Az áruló 36
Zöld jövő 46
Dragon György-megemlékezés 48
Dragon György: A novella 49
A szférák zenéje 56
Robert Reed: Lyuk 58
Kapcsolatfelvétel 65
Tanya Huff: Női dolog 66
Fredric Brown: Őrségben 76
Intelligens dizájn 77
Filmajánló 78
Fedina Lídia: Egészen apró változás 80
A jövő otthona 90
Képregény: Tengeri Chico (hatodik rész) 91
Lisa Goldstein: Kasszandra fényképei 104
GALAKTIKA XL
Bevezető 115
James Blish: Repülő városok - A csillagok új urai 116
James Blish-életrajz 200
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem