1.060.427

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig
Új könyv

Az 1956-os forradalom következményei az angolszász világ sajtójának a tükrében

Tartalom

"Az 1956-os forradalom és szabadságharc kutatásának egy speciális területe a nyugati sajtócikkek elemzése. E kötet ezzel a tematikával foglalkozik. A szerző többéves kutatómunkája és doktori disszertációja alapján elkészített könyv az angol nyelvű sajtó segítségével kalauzolja az érdeklődőket az 1956. november 4-e utáni történések sűrűjében. Lényegében három nagyobb fejezetben ismerhetjük meg az angolszász sajtó szemszögéből az eltiport magyar forradalom következményeit.
Az első rész felvillantja a sajtó és nagypolitika kommunikációja közötti különbségeket, azt a sajátságos kettős beszédet, amely a korszak nyugati szuperhatalma, az Amerikai Egyesült Államok sajátos technikája volt. Az Egyesült Államok gyakorlatilag propagandacélokra használta fel az 1956-os forradalmat, miközben nyilvánvaló volt, hogy nem tud segíteni a magyar felkelőknek. A kötet ezen részének olvasása során láthatjuk a különböző angol nyelvű lapok eltérő álláspontjait, és az ENSZ munkája is górcső alá került, amelyet némely esetben komoly kritikák értek a sajtótermékekben is.
A második rész egy magyarul ilyen mélységben még nem elemzett témát, a brit és az amerikai kommunista pártok 1956-os történetét ismerteti. Olvashatjuk az angol nyelvű kommunista újságok cikkeit is, amelyek az 1956-os magyar forradalom utóéletével foglalkoztak. Megállapítható, hogy mind a brit, mind az amerikai kommunisták számára rendkívüli nehézségeket okoztak a történtek. Az amerikai kommunisták napilapja döntően az 1956-os magyar forradalom és szabadságharcnak köszönhette megszűnését. A brit kommunisták számára pedig nem maradt más ezt követően, mint hogy a Moszkvából érkezett pénzügyi segítségre támaszkodjanak. Nemcsak a két párt sajtójótermékeinek története, hanem a pártjaik története is böngészhető a kötetben, ugyanis ezeket a szervezeteket már 1956-ig is több vita osztotta meg.
A kötet harmadik részében az 1956-os magyar emigrációval foglalkozó angol nyelvű sajtóanyagokat elemezte a szerző. Az olvasó ezúttal megismerheti azokat a cikkeket is, amelyek nem éppen kedvező színben írtak a magyar menekültekről. A téma többszempontú elemzése: fényes és árnyoldalainak bemutatása teszi teljessé a kötet tartalmát, amelyhez a szerző egy annotált biográfiát tartalmazó részt is csatolt; ebben bemutatja többek között azokat az angol anyanyelvű újságírókat és politikusokat, a könyv szereplőit, akik részletesen foglalkoztak az 1956-os forradalom eseményeinek értékelésével."
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Az 1956-os forradalom következményei az angolszász világ sajtójának a tükrében

Olvasatlan példány

Állapot: Új
3.800 Ft
3.230,-Ft
Kosárba
Kuponos kedvezmény ezen könyv esetében nem vehető igénybe.