1.067.062

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Postatörténeti kronológia 1867-1900-ig

Különnyomat a Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány 1994. évi Évkönyvéből

Szerkesztő
Fotózta
Budapest
Kiadó: Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 72 oldal
Sorozatcím: Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány Évkönyve
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 16 cm
ISBN:
Megjegyzés: Különlenyomat.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Magyarország történeti kronológiája Benda Kálmán főszerkesztésében 1981-ben, négy kötetben jelent meg a kezdetektől 1970-ig. A történeti kronológia „az év folyamán" címszó alatt minden esztendőben... Tovább

Előszó

Magyarország történeti kronológiája Benda Kálmán főszerkesztésében 1981-ben, négy kötetben jelent meg a kezdetektől 1970-ig. A történeti kronológia „az év folyamán" címszó alatt minden esztendőben közreadja azokat a napi dátumhoz pontosan nem köthető gazdasági és művelődéstörténeti adatokat, amelyekhez a mezőgazdaság-, nyomdászat-, bányászat-, malom-, papíripar-, vízügy-, orvostörténet kutatói adtak anyagot. A posta- és távközléstörténet ebben a kronológiában csak a legjelentősebb eseményekkel (postatörvények) képviselteti magát. Okát alighanem abban kereshetjük, hogy dr. Hennyei Vilmos (1926) és Hencz Lajos (1931) összefoglaló postatörténeti munkái a kötetek végén nélkülözték az időrendi áttekintést, de abban is, hogy a hírközlés XX. századi összefoglaló történetének megírására eddig nem került sor. Korunkban nehezen elképzelhető, hogy egyetlen szerző vállalkozzék megírására. A történeti kutatások forrásanyagai között a jogszabályok és a rendelkezések megkülönböztetett fontosságúak.
A Postamúzeum könyvtárában az elmúlt évtizedekben sok kutató dolgozott. Munkásságuk a posta és távközlés történetét számos értékes tanulmánnyal gazdagította, de a posta intézményének történetéhez csak mozaikokat szolgáltathatott a kutatott korok behatároltsága vagy a tematikai megkötöttség okán.
A Postamúzeum, amely elsősorban intézménytörténetet gondoz, a Magyar Posta, majd 1990-től a szakági vállalatok történeti kutatásai elsődleges forrásául az intézményi rendeleteket tekinti. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem