1.045.722

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Példatár az emberalak-ábrázolás és a vizuo-motoros koordináció diagnosztikus értékeléséhez

Szerző
Lektor

Kiadó: Eötvös Loránd Tudományegyetem-Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 72 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér illusztrációkkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A példatár a pszichodiagnosztika elméleti ismereteinek gyakorlati alkalmazásához készült. A hazai gyógypedagógiai diagnosztikus munkában leggyakrabban használt eljárások közül az... Tovább

Előszó

A példatár a pszichodiagnosztika elméleti ismereteinek gyakorlati alkalmazásához készült. A hazai gyógypedagógiai diagnosztikus munkában leggyakrabban használt eljárások közül az emberalak-ábrázolás és a vizuo-motoros koordinááó értékelésének megtanulásához nyújt segítséget A próbák működésének megértéséhez szükséges további ismeretek a Pszichodiagnosztika I. főiskolai jegyzetben találhatók meg.
A példatár a minőségi elemzés szempontjait, a teljesítmény-mutatók kiszámításának és a próba felvételének módját tartalmazza.
A példaanyagot értelmi, érzelmi fogyatékos, nyelvi fejlődésükben, mozgásukban és tanulásukban akadályozott, pszichésen sérült gyermekek munkáiból állítottuk össze.
Az ismertetésre kerülő diagnosztikus eljárások a „papír-ceruza" tesztek körébe tartoznak. Eszközigényük minimális, egyénileg vagy csoportosan is elvégezhetők. Egyszerűségük ellenére azonban nemcsak a teszt felvétele során kell szigorúan a próba szabályainak megfelelően eljárni, de a kiértékelésben is tudatosan kell törekedni az objektivitásra.
A gyógypedagógusok, valamint a nyelv- és beszédfejlesztő pedagógus szakirányú képzésben résztvevők tanulmányaik során kiképzést kapnak ezeknek a próbáknak a használatára, a biztonságos diagnosztikus munka azonban sok gyakorlást igényel. Erre nyújt lehetőséget a példatár.
Köszönöm Csúth Ildikó gyógypedagógus hallgató észrevételeit, amelyek figyelembevételével javult a példatár megbízhatósága.
dr. Torda Ágnes Vissza

Tartalom

Előszó 3
Az emberalak-ábrázolás minősítése Goodenough módszerével 3
Példatár 10
A Vizuo-motoros koordináció próbái 26
"Bender A" próba 27
Példatár 30
„Bender B" próba 44
Példatár 60
Ajánlott irodalom 70
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem