Előszó
A hajdúböszörményi 7. sz. Óvoda nevelőtestülete sokéves közös munka, gondolkodás eredményét ajánlja a Kolléganőknek. Visszatekintve az elmúlt évekre a nevelőmunkánk megújítására vonatkozó elhatározás bizonyult a legkönnyebbnek. Ma már tudjuk, hogy az út volt nehéz az alkalmanként konfliktusokkal, vitákkal érvekkel tarkított vélemények ütköztetéséből megtalálni a célravezető, a helyes irányt. A megújítás folyamatában időnként felmerülő kételyeket, a könyvben közreadott kísérletek eredményeire építve korrigáltuk, javítottuk. (Az általunk elvégzett kísérleteknek csak egy részét emeltük ki.) Mint vezetőnek sikerült átélnem azt, hogy egy szűk körű csoport létszámát tekintve, mint válik egyre tágabb körűvé, megértve és támogatva a megkezdett fejlesztő munkát. Munkatársaimmal együtt, a nehézségek mellett átéltük egy testületi elképzelés végigvitelét, az összefogást a célok megvalósításáért, s az eredmények jelentkezésével a munka örömét.
Az általunk kialakított program:
értékeket közvetítő, mert: civilizált, humanista (együttműködésre, segítségadásra, toleranciára, önérvényesítésre, alkalmazkodásra ösztönöz.)
értékeket hoz létre:
- a gyermek személyiségéből az erősségeit, az egyénit bontja ki,
- épít Zsolnai József képességértelmezésére és pedagógiai rendszerére,
- sikerorientált ember nevelését tartja szem előtt, I testületi értékeket teremt, innovációs folyamatokat indít el.
- formálja a szülők értékrendjét, életvitelét, nevelési elképzeléseit.
Ajánljuk a könyvet azoknak a kartársnőknek, akiknek nincs idejük, erejük arra, hogy új utakat keressenek. Ajánljuk azoknak, akik olyan körülmények között dolgoznak (személyi, tárgyi feltétel), hogy nem jut energiájuk a napi munkájukon túl a szakmai fejlesztést önerőből elkezdeni, új utakat keresni.
Vissza