1.062.087

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Passzív akusztikai védelemre alkalmas épületszerkezetek

Szerző
Szerkesztő
Lektor
Budapest
Kiadó: Építésügyi Tájékoztatási Központ
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 131 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN: 963-512-959-9
Megjegyzés: Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A környezetvédelmi követelmények fokozódása következtében ismét felmerült az igény az építésügy területén mutatkozó kérdések kiemelt kezelésére és az akusztikai problémák mielőbbi - társadalmi és... Tovább

Előszó

A környezetvédelmi követelmények fokozódása következtében ismét felmerült az igény az építésügy területén mutatkozó kérdések kiemelt kezelésére és az akusztikai problémák mielőbbi - társadalmi és az ágazati érdekek összehangolásával történő - megoldására.
Az elmúlt években a Budapest Ferihegyi Repülőtér rekonstrukciós munkáit követően rendezésre várt a repülőtér környezetében fekvő települések és Budapesthez tartozó kerületek környezeti zajcsökkentése, valamint az új zajvédelmi szabványok megjelenésével az országos ilyen irányú gondok enyhítése.
A Fővárosi Tanács VB Városrendezési és Építészeti Főosztálya nemrégiben a Ferihegy középső (II) és külső (III) zaj gátló övezetben - néhány korlátozás fenntartásával - feloldotta az 1982-ben elrendelt építési tilalmat. A feloldással egyidejűleg azonban kötelezővé tette, hogy új lakó-, üdülő- és intézményépületen, illetve ilyenek bővítése, felújítása során az MSZ 18151/1-82. sz. szabvány előírásait be kell tartani. Ennek elbírálhatósága érdekében az épületeket akusztikai szempontból méretezni kell. A passzív akusztikai védelem méretezését az épület tervezőjének számítás bemutatásával és annak megfelelőségére vonatkozó nyilatkozattal kell igazolnia.
Ez a követelmény - melynek betartása a ferihegyi gondokon túlmenően az ország számos településén indokolt - a legtöbb gyakorló építésztervezőt, és a tervek elbírálására hivatott tanácsi szakembereket nehéz és szokatlan feladat elé állítja. Ennek az információs anyagnak készítői e feladat megoldásához is szeretnének segítséget nyújtani.
Ennek az anyagnak a célja tehát, hogy az engedélyező hatóságok, beruházók, tervezők kezébe olyan információt adjon, amelynek felhasználásával zajvédelmi szempontból megfelelő új épületek épülhetnek, illetve jól alkalmazhatóak meglévő épületek bővítésénél és felújításánál is.
Feladatunk, hogy megismertessük a szakemberekkel az épületek akusztikai minőségjavításának lehetséges módszereit, számba vegyük a rendelkezésünkre álló anyagokat és szerkezeteket, ezek akusztikai tulajdonságait, és megadjuk az alkalmazásuk esetén elérhető eredményeket. Vissza

Tartalom

Bevezetés 5
1. Követelmények 7
2. A passzív akusztikai védelem tervezése 10
2.1 A súlyozott léghanggátlási szám (R'wk) követelményértékének kiszámítása 12
2.2. Az eredő súlyozott léghanggátlási szám (R'we) kiszámítása 13
2.3. Részfelületek súlyozott léghanggátlási számának (R'wx) kiszámítása . . 15
3. Külső falak 16
4. Födémek . 20
5. Tetőtér-beépítést határoló szerkezetek 21
6. Nyílászáró szerkezetek 25
7. Számpélda egy lakóépület külső határoló szerkezetének akusztikai számítására 30
1. Melléklet
A passzív akusztikai védelem alapjai . 37
2. Melléklet
Nyílászárók léghanggátlását meghatározó tényezők 47
3. Melléklet
Különböző típusú falak, teherhordó födémek, és különböző típusú ablakok súlyozott léghanggátlási száma (összefoglaló táblázatok) és léghanggátlási görbéi 59
4. Melléklet
Fontosabb akusztikai témájú rendeletek, szabványok 131
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem