Előszó
Ismét új „tanévet" kezdtek nálunk azok a fiatalok, felkészült és egyben tudásukat tovább bővíteni szándékozó egyetemisták, akik az Országgyűlés, annak hivatala, a bizottságok és a pártok...
Tovább
Előszó
Ismét új „tanévet" kezdtek nálunk azok a fiatalok, felkészült és egyben tudásukat tovább bővíteni szándékozó egyetemisták, akik az Országgyűlés, annak hivatala, a bizottságok és a pártok képviselőcsoportjainak munkájával szeretnének behatóbban megismerkedni.
Olyan fiatalok ők, akiknek felkészülése meghatározó lesz egykoron hazánk, nemzetünk sorsának alakulásában, ugyanakkor tudásuk már most is figyelemre méltó.
Ha a Kedves Olvasó belelapoz e kiadványba, kérem, kissé mélyedjen el a benne szereplő tanulmányokban. Látni fogja, hogy a téma alapos ismerőiként értekeznek parlamenti ösztöndíjasaink a választójogról, a közbeszerzési rend- szerről, az eurorégiókról, a külföldiek ingatlanszerzési jogáról vagy akár a képviselői összeférhetetlenségről.
Az már most bizonyosnak látszik, hogy az elméleti alapjaik egyre stabilabbak. Most, hogy ösztöndíjasként a hazai parlamentarizmust választották témául, bízom abban, hogy a gyakorlatban is látni fogják és megtanulják, hogyan épül fel a demokrácia rendszere; hogyan függnek egymástól és hatnak egymásra a különböző intézmények; hogy mit jelent felelősséget érezni és viselni a nemzetért, hazánk minden egyes lakójáért. Hogy akkor, amikor már nem a jövőt, hanem a magyar népet képviselik - akár politikusként, akár az élet bármely más területén -, felelősen dolgozzanak mindannyiunkért. Kötelességünk, hogy ebben segítsünk nekik!
Mindezek szellemében ajánlom a Tisztelt Olvasó figyelmébe e kiadvány írásait, tanulmányait, mert hiszem, hogy általa teljesebb képet kap a parlamenti ösztöndíjas programról.
Vissza