Fülszöveg
A náci korszak egyik legrejtélyesebb kutatójának titokzatos SS dossziéja került elő a II. világháború végén. A feljegyzésekből egy misztikus utakon járó történész életét ismerjük meg, aki egy olyan politika és eszme hőse - majd áldozata volt -, amely emberek millióinak az életét követelte. De valóban hős és áldozat volt Ottó Rahn? Egyáltalán ki volt ez a férfi? Ahogy ő maga fogalmazta: "A Grál világából jövök, Parszifál, Siegfried és Odhinn-Wotan voltak a keresztapáim". Lucifer vigyázó szemei követték a Szent Grál nyíltan zsidó származású kutatójának életét, aki magas náci tiszti beosztá sa ellenére is nyíltan a saját neméhez vonzódott - felettesei és a Führer tudtával. Hitler és a Birodalom felsőbb köreinek okkult érdeklődése lehetőséget és egyben csapdát is jelentett Ottó Rahn-nak, aki ennek köszönhetően vált azzá az alakká, akiről később Hollywood megalkotta az Indiana Jones figurát, amely világhírű lett. Persze a karakter eredetét nem hangsúlyozták ki, hogy a filmben kiről is...
Tovább
Fülszöveg
A náci korszak egyik legrejtélyesebb kutatójának titokzatos SS dossziéja került elő a II. világháború végén. A feljegyzésekből egy misztikus utakon járó történész életét ismerjük meg, aki egy olyan politika és eszme hőse - majd áldozata volt -, amely emberek millióinak az életét követelte. De valóban hős és áldozat volt Ottó Rahn? Egyáltalán ki volt ez a férfi? Ahogy ő maga fogalmazta: "A Grál világából jövök, Parszifál, Siegfried és Odhinn-Wotan voltak a keresztapáim". Lucifer vigyázó szemei követték a Szent Grál nyíltan zsidó származású kutatójának életét, aki magas náci tiszti beosztá sa ellenére is nyíltan a saját neméhez vonzódott - felettesei és a Führer tudtával. Hitler és a Birodalom felsőbb köreinek okkult érdeklődése lehetőséget és egyben csapdát is jelentett Ottó Rahn-nak, aki ennek köszönhetően vált azzá az alakká, akiről később Hollywood megalkotta az Indiana Jones figurát, amely világhírű lett. Persze a karakter eredetét nem hangsúlyozták ki, hogy a filmben kiről is mintázták a főszereplőt: Ottó Rahn-ról, aki a Parszifál alapján kereste a kelyhet. A Sátán által megírt sorsától azonban még. Lucifer sem menthette meg. Nyílt bírálatba kezdett a III. Birodalom eszmeis ége ellen, aminek ismerősei körében hangot is adott, kezdeményezte a kilépését az SS-ből, ahova eredetileg is csak kényszerűségből lépett be. Ennek nagy ára volt, 1939. március 13-án eltűnt nyomtalanul, testét soha nem találták meg. Viszont 1941. áprilisában a Birodalom egy diplomatát küldött Bejrútba, egy pro-német franciával, hogy fegyvereket szállítsanak a lázadóknak Irakba. A diplomatát Rudolf Rahn-nak hívták, aki kiválóan beszélt franciául, és csakúgy, mint Ottó Rahn-nak, neki is hiányzott az aktájából az árja-eredetiséget bizonyító okmánya 1944. február 23-án 5471 márkát utaltat Himmler á Birodalmi "Fekete Alapból" az akkor már 5 éve elméletileg elhunyt Otto Rahn számlájára
Ezen könyve a történelem akkori idejének egyik legkiemelkedőbb ezoterium irodalma volt, mely ma is érdekes kérdéseket vet fel. Találtunk-e már az eltelt évtizedek óta válaszokat rájuk?
Lucifer udvartartásában egy rendhagyó útinaplót olvashatunk, Spanyolországtól Izlandig, melyben a pogányok szellemeinek és az eretnekek őseit keresi. Rahn rendhagyó következtetésre jut Lucifer szerepével kapcsolatosan, aki szerinte: "mint igaz fény, Apollóhoz és más napistenekhez hasonlóan a pogányok imádatának tárgya".
Az útja egyben önfelfedezés is: saját magát is eretneknek látja a végére, és elhatározza, hogy az inkvizíció által elpusztított gnosztikus Kathar vallási hagyományokat megpróbálja megmenteni, és Lucifert a maga valójában bemutatni az olvasóknak. Megbízása a dél-franciaországi barlangoktól a Belső Föld feltételezhető bejáratát jelentő Izlandig terjedt.
Talán valóban túlélte saját halálát és bepillantást nyerhetett a színfalak mögé, amiről az átlagember csak álmodhat? Bárhogyan is van, Otto Rahn még a mai napig és élő alakja Lucifer közeli udvartatásának.
Vissza