1.062.571

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Ószövetségi bevezetés

Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Budapesti Református Theologiai Akadémia Kurzustára
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Könyvkötői papírkötés
Oldalszám: 196 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN:
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Bevezetés, bevezetéstan alatt olyan tudományos diszciplinát értünk, amely általános, enciklopédikus tájékoztatást ad egyes szaktudományok alapfogalmairól, tárgyköréről, főbb problémáiról és a... Tovább

Előszó

Bevezetés, bevezetéstan alatt olyan tudományos diszciplinát értünk, amely általános, enciklopédikus tájékoztatást ad egyes szaktudományok alapfogalmairól, tárgyköréről, főbb problémáiról és a problémák megoldásáról. Útnak indítás és útbaigazítás azok számára, akik az illető szaktudományban általános tájékozottságot akarnak szerezni, hogy azután ennek alapján egyes részlet-tanulmányokban elmélyedhessenek.
A Bibliával kapcsolatban a bevezetés szót először egy Adrianus nevű szír barát használta, aki görög nyelven irt egy művet "Bevezetés az isteni írásokba" címmel. A bevezetés sző görög megfelelője: eisagógé, ebből származik a bevezetés-tudományra használt izagógika elnevezés. Az eisagógé szó latin megfelelője: introductio. Ezt, illetve ennek lefordítását használják a modern nyelvekben: introduction, Einleitung, bevezetés stb.
Régebben az ó- és újszövetségi bevezetéstan anyagát együtt tárgyalták, sőt ide soroltak mindent, ami a Biblia világának a megismeréséhez tartozott, még a magyarázás alapkérdéseit is. Ezeknek jó része ma már szakosodott, és a bibliai segédtudományok körében kerül önálló ismertetésre. Így vált külön a bibliai földrajz, kortörténet, régiségtan és a hermeneutika. Magának a bevezetéstudománynak, amely a két Szövetségnek megfelelően két önálló tárgy lett, a következő a feladatköre. Általános vonatkozásban nyomozza, hogy milyen elvi alapokon és milyen történeti úton állapították meg az ószövetségi szent iratoknak a terjedelmét és sorrendjét, ez a kánontörténet. Azután vizsgálja az Ószövetség eredeti szövegét, nyelvi és irodalmi sajátosságait, minél régibb példányok és fordítások alapján, ez a szövegtörténet. Végül vizsgálat alá veszi az egyes bibliai könyveket, foglalkozik tartalmi sajátosságaikkal és előállásuk körülményeivel; ez a tulajdonképpeni részletes bevezetés. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem