1.067.317

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Orvosi egyetemre készülök fizikából

Szerző
Grafikus
Lektor
Budapest
Kiadó: Nemzeti Tankönyvkiadó Rt.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 374 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 963-191-186-1
Megjegyzés: 1. kiadás. Színes ábrákkal illusztrálva. Tankönyvi szám: 81445.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Könyvünk címének olvasásakor joggal kérdezheti: "Hányféle fizika van? Az orvosi egyetemekre felvételizők számára valamilyen külön fizika létezik?" Sietünk mindenkit megnyugtatni, erről szó sincsen.... Tovább

Előszó

Könyvünk címének olvasásakor joggal kérdezheti: "Hányféle fizika van? Az orvosi egyetemekre felvételizők számára valamilyen külön fizika létezik?" Sietünk mindenkit megnyugtatni, erről szó sincsen. Csak tisztában vagyunk vele, hogy aki az orvosi hivatást választja céljául, nem okvetlenül szereti a fizikát, esetenként nem is nagyon érti, hogy miért ebből a tárgyból kell felvételiznie. Ebben a felvételire előkészítő példatárban tehát nem a "normálistól" eltérő, másfajta fizikát tárgyalunk (feladatok formájában), hanem A fizikát másképpen szeretnénk megközelíteni, mint ez a forgalomban levő hagyományos példatárakból ismert.
Valószínűleg mindenki, aki a felvételire készül, tudja, hogy az írásbeli eredménye nagymértékben meghatározza a végső eredményt. A jó írásbeli elérésének néhány feltételét érdemes itt rögzíteni. Aki nem szakirányú továbbtanuláshoz használja a fizikát, annak helyzetén sokat segíthet a sok feladat megoldásával elérhető rutin. Ez persze nem jelenti azt, hogy - leírni is szörnyű! - betanulja a feladatok megoldását. Csupán annyit, hogy adott feladattípusok megoldása során bizonyos fordulatok gyorsabban és biztonságosabban "bekattannak" annak, aki több feladataot oldott meg. Nehezebben jön zavarba, ha egy más ismert feladattípust "teljesen kitekert", új megfogalmazásban talál egy feladatgyűjteményben vagy netalán a felvételi feladatsorban.
Egy írásbeli vizsgán hasznosítható, jó rutin eléréséhez tapasztalataink szerint egy-két ezer feladat megoldására van szükség. Ez első hallásra riasztóan soknak tűnik. De ha valaki mondjuk a középiskola utolsó évét megelőző tanévben úgy félév táján eldöntötte, hogy felvételizni fog fizikából, akkor közelítőleg egy naptári év áll rendelkezésre, és ebben napi négy-öt-hat példát kell megoldania, ezzel máris megfelelt a fenti elvárásnak. E könyv szerzője sok különböző képességű és felkészültségű jelölttel beszélt a fentiekről személyesen is. Nem tagadom, hogy számos esetben hitetlenkedő szemek szegeződtek rám az egy-két ezer példa hallatán. Az őszinte és szókimondó emberek meg is fogalmazták: "én ezt nem hiszem". Ezek között volt, aki csak második, harmadik felvételi próbálkozása után vonta vissza hitetlenkedő véleményét.
Az eredményes írásbelihez az elméleti anyag megfelelő szintű ismerete természetszerűleg szükséges.
Javasoljuk, hogy aki rendszeres munkával szeretné végigdolgozni ezt a könyvet, minden fejezet előtt csapja fel a függvénytáblázatot is, és egyeztessen: ezeket az összefüggéseket itt és itt találom meg. A függvénytáblázat még a következőket is közli ehhez stb. Ha így dolgozik, azt is gyakorolja, hogy majd "élesben" hol találja a szükséges támogatást a függvénytáblázatban.
Ha valaki igényesebben akarja az elméleti alapokat is előkészíteni, akkor természetesen előveszi tankönyveit vagy a forgalomban levő fizika összefoglalók valamelyikét, és "felfrissíti" elméleti tudását. Én ebben a könyvben Karácsonyi Rezső: fizika humán érdeklődésű középiskolásoknak című tankönyvsorozatát tekintem az elméleti alapokhoz elégségesnek.
Végül nézzük, hogyan épülnek fel az egyes fejezetek:
1. Rövid elméleti összefoglaló (színes alapon kiemelve)
2. Kidolgozott példák (oldalt halványabb színes vonallal jelölve)
3. "Készítsük feladatot!" Ezek a részek arra szeretnék biztatni a jelölteket, hogy először a példatár segítségével, majd teljesen önállóan készítsenek maguknak is egy-két feladatot. Azt reméljük, hogy ezzel a munkával sokakban le lehet majd bonatni azt a falat, amely sokszor a felvételiig megmarad a feladatgyűjtemény (illetve a feladatot "kiagyalók") és a jelölt között. (oldalt halványabb színes vonallal jelölve).
4. Megoldandó feladatok, ha szükséges, egy-két mondatos indítással, egy-egy ötlettel megtoldva (oldalt sötétebb színes vonallal jelölve).
A fejezet feladatainak végeredménye, illetve megoldása.
5. Hat példából álló "felvételi feladatsor". Ez eleinte csak abból a kevés témakörből áll össze, ami már mögöttünk van. Ahogy haladunk előre a feladatgyűjteményben, ez a feladatsor egyre jobban hasonlít majd az igazihoz, vagyis elvileg egyre több témakör szolgáltathat bele feladatot (oldalt sötétebb színes vonallal jelölve).
A fejezet feladatainak végeredménye, illetve megoldása.
Előszavunkat egy megjegyzéssel zárom. A könyv címében az orvosi egyetemekre felvételizőket szólítottuk meg. Más egyetemeken is működnek olyan szakok, amelyekhez a fizikán mint felvételi tárgyon át vezet az út, de a későbbiekben az egyetemre járók - csakúgy, mint az orvosi egyetemeken - "melléktárgyként", egyfajta szükséges válogatást kapnak fizikából. Úgy gondolom, ezen szakokra felvételizőknek is hasznos lehet ezzel a feladatgyűjteménnyel felkészülni a nagy megmérettetésre.
Minden olvasónak, egyetemi hallgató jelöltnek sikeres felkészülést és eredményes felvételi vizsgát kíván a szerző. Vissza

Dr. Karácsonyi Rezső

Dr. Karácsonyi Rezső műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Dr. Karácsonyi Rezső könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem