Előszó
Tisztelt Olvasó!
Az óraipar sosem szűkölködött különcökben, legyen szó akár alkotókról, akár ihletadókról. Louis Cartier-nek ihletője, a különc aviátor, Santos-Dumont volt a múlt század elején. Az Ő nevét őrzik mai napig a híres cég egyes új modelljei is, melyekkel lapunkban ismerkedhetnek meg.
Martin Braun is hasonlóan különc, de már napjainkból, akinek első, különleges, és kívülről is jól látható komplikációval ellátott Eos órája egy már rég világhírű svájci márkával kellett, hogy felvegye a versenyt.
Hasonlóan friss szereplő, valóban az igazi luxuskategóriában Francois-Pierre Journe, akinek neve 1999-ben robbant be a köztudatba, és mára egyedien jellegzetes megjelenésű órái 15 országban gazdagítják a gyűjtők portfolóit.
A Patekk Philippe a szerkezeteit finomítja tovább, a 325-ös kaliberük a naptár megvalósításában hoz újat a piacra.
A különlegességek sorát a Rolex "tengeralattjáróival" folytatjuk, hiszen a Submarinereket eredetileg a hírneves svájci mélytengerkutatók, Piccardék is viselték batiszkáfjaikban. Ez a Rolex tehát 10 ezer méteres mélységből jutott a csúcsra.
Már a Frederique Constant sem csak a számlapon keresztül jól látható billegőjével hódít, új, saját szerkezetük műszaki megoldásait szabadalommal is védeni kívánják.
A Carlos Ferrara egyféle szerkezetre alapozva számtalan formai variációt dolgozott ki, melyek számlapján a mautatók szinte táncra perdülnek.
A tesztek, bemutatók sorában az 1932-ben bemutatott Patek Calatrava újabb reinkarnációja, a nálunk inkább autómárkaként ismert Jaguar egy sportos modellje (melynek nincs köze az autókhoz), az oroszos Poljot Aviator Alarm, továbbá két búváróra, az Omega Seamaster Apnea és a Tag Heuer Aquaracer Automatic vonulnak fel.
Reméljük, hogy e kibővített terjedelmű, karácsonyi számunkkal kellemes perceket szerzünk majd a hétköznapi rohanás után a fa alatt megpihenő, lapozgató olvasóinknak..
Vissza