Előszó
"Legjobbjaink" - ezt a kitüntető címet viseli az Olvasó kezében tartott kötet. A Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar díjnyertes, azaz a XXIX. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában eredményesen szereplő hallgatók dolgozatait olvashatjuk benne.
A Szekcióban harminchárom tagozatba osztva versenyeztek a hallgatók, összesen háromszázkettő dolgozatot mutattak be, a zsűrik összesen kilencvenkilenc helyezést és számos különdíjat adtak ki. A rendkívül erős mezőnyben hallgatóink négy első, kettő második, egy harmadik helyezést és kettő különdíjat szereztek. Eredményeikre büszkék vagyunk és ezzel a büszkeséggel adjuk minden érdeklődő kezébe ezt a kötetet De nemcsak a díjazottakat, hanem minden hallgatót, aki tudományos diákköri dolgozatot készít, dicséret illeti.
Az elért eredmények két okból teremtenek alapot az elégedettségre és a büszkeségre. Az egyik, hogy a korábbi OTDK-n Karunk hallgatói nem tudtak első helyezést szerezni. A másik, hogy a versenyfeltételek korántsem egyenlők. Az Országos Tudományos Diákköri tanács Állam- és Jogtudományi Szakmai Bizottsága nevezési kvótákat állapít meg, esetünkben ez huszonöt volt. Ez azt jelentette, hogy nyolc tagozatban matematikai esélyünk sem volt az indulásra és a nyerésre. Végül a dolgozatok beosztása után csak tizenhat tagozatban szerepelt győri versenyző. Ebből nyertünk meg négyet.
A számok tükrében eredményeink tehát a következők. A háromszázkettő bemutatott dolgozatból huszonöt volt győri, ez nyolc százalékos arány. A kilencvenkilenc kiosztott helyezésből hét lett Karunké, ez hét százalék, vagyis a díjak száma nagyjából arányos volt a részvételünkkel. Ha azonban az első helyezéseket nézzük, akkor a harminchárom tagozatból négyet nyert meg Széchenyis hallgató, ami tizenkét százalékos arány. Ha azt nézzük, hogy csak tizenhat tagozatban volt dolgozatunk és abból nyertünk meg négyet, az huszonöt százalék, és végül ha azt nézzük, hogy a tizenhat tagozatból, ahol szerepeltünk, hétben helyezést értünk el, az már negyvennégy százalékot jelent. Karunk vezetése és a Kar Tanácsa ezt kiemelkedően eredményes szereplésnek tekintette és a verseny után az érintetteknek elismerését fejezte ki. Az is szép szám, ha az indult huszonöt dolgozatból hét helyezett lett, ami huszonnyolc százalék, a két különdíjjal együtt ez harminchat százalékos eredményesség. A számítgatást még tovább lehetne folytatni.
A sikerekben nemcsak a dolgozatot megíró hallgatóknak, a munkájukat segítő konzulens tanároknak, hanem a Kar diákköri felelőseinek, Dr. Smuk Péternek és dr. Karácsony Gergelynek is jelentős szerepe volt, illesse őket is köszönet áldozatos szervező és felkészítő munkájukért.
Vissza