1.062.087

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Oktatásmenedzsment

Fordítások a nemzetközi szakirodalomból

Szerkesztő
Lektor
Budapest
Kiadó: Okker Kiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 300 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Néhány fekete-fehér ábrával. További kapcsolódó személyek a kötetben.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Az oktatásügyi vezetés és -vezetőképzés hazai fejlődését elősegíteni kívánó kötetet tart kezében az olvasó. Reméljük, hogy a címben előforduló idegen szó nem okoz majd negatív vagy visszás... Tovább

Előszó

Az oktatásügyi vezetés és -vezetőképzés hazai fejlődését elősegíteni kívánó kötetet tart kezében az olvasó. Reméljük, hogy a címben előforduló idegen szó nem okoz majd negatív vagy visszás érzéseket, s hogy használatát nem csupán marketing-fogásnak tekintik. Szándékunk szerint az oktatásmenedzsment fogalom az iskolavezetésre vonatkozó ismeretek és gyakorlat olyan komplex, sajátos megközelítését és technikáit együttesen jelenti, amelynek tartalmát és főbb módszereit épp e kötetben közölt könyv-fejezetek, tanulmányok hivatottak bemutatni. A nyugati szakirodalomban meghonosodott kifejezés egy igen gazdag, elméletigényes, kutatásokkal alátámasztott diszciplínát takar, amely - az egyes szerzők által különböző mértékben és módon - épít ugyan az általános menedzsment tudományokra, ám azoktól határozottan megkülönbözteti magát, tárgyának, az oktatásügynek a sajátos jellegét hangsúlyozva. Az oktatásmenedzsmentre vonatkozó főbb elméleteket és a fogalom körülhatárolását a kötet első tanulmánya mutatja be.
Az oktatásmenedzsment sajátossága, hogy nem önmagában alkotott elméleti tudományként kívánja magát azonosítani, hanem olyan disziplinaként, amely a gyakorlattal való szoros kölcsönhatásban fejlődik; első sorban a praxisból kiindulva építi elméleteit és eredményeinek fő visszacsatolása is az iskolavezetés mindennapi terepe.
Az elméleti konstrukciók gyakorlati hasznosíthatóságának illusztrálására jó példa Gareth Morgan tanulmánya, amely a szervezeteket mint politikai rendszereket elemzi. A modell a szimbolikus ábrázolás és a valóság-közeliség együttes alkalmazása egyben segíti az iskolai szervezetben is meglévő politikai működésmód sajátosságainak felismerését és ennek felhasználási lehetőségeit a szervezet alakításában.
Az iskola szervezetének fejlesztése és a szervezeti kultúra alakítása az iskolai menedzsment egyik legfontosabb területe. Az e témával foglalkozó tanulmányok eligazítanak az iskolai szervezetfejlesztés fogalmát és céljait illetően, a gyakorló iskolavezető számára használható mintákat nyújtanak a szervezeti folyamatok megismeréséhez, diagnosztizálásához és a szükséges változtatások megtervezéséhez. A szervezetet nem csupán formális struktúrának tekintik, tekintettel vannak az informális viszonyok és kapcsolatok elemzésére is. Vissza

Tartalom

Előszó 6
Tony Bush:
A menedzsment fontossága az oktatásban 9
Gareth Morgan:
Érdekek, konfliktus és hatalom 29
Wendell L. French - Cecil H. Bell Jr.:
A szervezetfejlesztés meghatározása 89
E. Mark Hanson:
Szituáció-elmélet 115
Edgar H. Schein:
A tanuló kultúra 137
Brian J. Caldwell - Jim M. Spinks:
Az önigazgató iskola 147
Headley Beare - Brian J. Caldwell - Ross M. Millikan:
Az iskolai kultúra fejlesztése 189
Stephen Murgatroyd - Colin Morgan:
A totális minőség-menedzsment (TQM) és az iskola 215
Linda S. Ackermann:
Fejló'dés, átmenet és átalakítás 231
Philip Kotler - Karen F. A. Fox:
Oktatásmarketing 245
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Oktatásmenedzsment Oktatásmenedzsment

A gerinc javított.

Állapot:
3.340 ,-Ft
17 pont kapható
Kosárba