1.068.069

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Oktatási-nevelési módszerek a műszaki felsőoktatásban I.

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A III. Országos Nevelési Konferencián nyilvánvalóvá vált, hogy műszaki felsőoktatási intézményeinkben a nevelőmunka területén egyre több egymástól független kari, tanszéki kezdeményezés bontakozik... Tovább

Előszó

A III. Országos Nevelési Konferencián nyilvánvalóvá vált, hogy műszaki felsőoktatási intézményeinkben a nevelőmunka területén egyre több egymástól független kari, tanszéki kezdeményezés bontakozik ki és izmosodik meg. Ebben a helyzetben a Műszaki Felsőoktatási Intézmények országos Nevelési Munkaközösségének - mely a területen működő Nevelési Bizottságok összehangolására jött létre - egyik legfontosabb feladata e kezdeményezések feltárása sé elterjesztése.
Egy-egy ilyen kezdeményezés ugyanis olyan, mint a szikra: ha nem gyújtja fel környezetét - ellobban, semmibe vész. A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy az egy vagy csak néhány oktató által bevezetett oktatási, nevelési módszerek - ha nem terjednek - legfeljebb csak néhány évig élnek. Azok a módszerek azonban, amelyeket más intézmények, karok, tanszékek átvesznek, amelyeknek tapasztalatait rendszeresen kicserélik, csiszolódnak, és előbb-utóbb a módszer egy-egy körben általánossá válik.
Ez a kiadvány arra született, hogy az ilyen módszereket összegyűjtse és félévenként, évenként a műszaki egyetemek, főiskolák tanszékei, nevelési bizottságai számára közreadja, ezáltal serkentse a céltudatos nevelési tevékenység elterjedését, elősegítse a jó nevelési módszerek kialakítására törekvő oktatók kapcsolatainak kialakítását. Nem cél a kialakult eljárások, szervezetek részletes ismertetése, de azok számára, akik mélyebben érdeklődnek, közöljük azokat a forrásokat is, ahonnan a további információk beszerezhetők. Vissza

Tartalom

Neuwirth Gábor: Bevezető3
Dr. Lévai Zoltán: Ciklikus oktatási módszer5
Dr. Orosz Árpád: A "10 + 4" rendszer11
Dr. Steiner Ferenc: Speciálkollégiumok rendszere15
Dr. Ziaja György: Kiscsoportos osztályfőnöki rendszer19
Molnár Károly: Szakosztályok rendszere 23
Dr. Czekkel János: Oktatói-hallgatói vitakör29
Ádám Antal: Direkt oktatási rendszer33
Tóth Laboncz József: "Úgy tervezz, hogy le is gyártod" módszer39
Forgács Lajos: Egyénenkénti mérések módszere43
Schnöller Antal: Önálló feladatmegoldás módszere47
Dr. Pungor Ernő: Nyitott laboratórium rendszere53
Vályi Péter: Gépi korrepetitor57
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem